POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 21:29:27] • Międzyzdroje

Piknik na koniec lata

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Koniec lata to dobry moment na podsumowania. Zadając sobie pytania. Dokąd najczęściej podróżowaliśmy? Z kim najchętniej spędzaliśmy urlop? Jak zakończyły się wakacje w Międzyzdrojach? Już wiemy, że IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” jest odpowiedzią na wszystkie nasze nurtujące nas pytania. Festyn odbywał się 9 września br. w Amfiteatrze. Była to okazja do aktywnego spędzenia soboty w rodzinnym gronie, z młodzieżą, czy z seniorami. Na Pikniku dużą popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez organizatorów, instytucje oraz lokalne stowarzyszenia.

Od godz.13.00 w amfiteatrze można było zwiedzać stoiska wystawiennicze. Stowarzyszenie „Archeozdroje” przygotowało prezentację rzemiosła średniowiecznego, wystawę kabłączków i zajęcia dla dzieci. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” prezentowało stoisko średniowiecznej sztuki. Ochotnicza Straż Pożarna z Międzyzdrojów prezentowała sprzęt gaśniczy w swoim wozie strażackim, a także rozdawała uczestnikom pikniku gorącą grochówkę prosto z kotła. Woliński Park Narodowy na stoisku promocyjno – edukacyjnym prowadził warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Celowy Związek Gmin R- XXI wystawił stoisko, na którym dzieci i dorośli w formie zabawy dowiadywali się, jak prawidłowo segregować odpady w celu ochrony środowiska. Fundacja „Motywacja i Działanie” malowała dzieciom buzie i uczyła modelowania baloników. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia „Rodzina” odbywały się warsztaty plastyczne z koralikami Hama. Drużyny harcerskie ZHP z Międzyzdrojów prowadziły warsztaty dla dzieci i częstowały gości podpłomykami – plackami upieczonymi na ogniu z dodatkiem domowych dżemów i konfitur. Przy stoisku Hotelu Aurora odbywały się kulinarne warsztaty z udziałem Marietty Mareckiej (prezenterki kulinarnej prowadzącej program telewizyjny „Kuchnia plus”).

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Ośrodek Pomocy Społecznej promował działania społeczne i profilaktyczne prowadzone w naszej gminie. Firma Prestige wystawiła stoisko, na którym reklamowała nowopowstające osiedle „Bel Mare” przy ulicy Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach. W namiocie Gminy Międzyzdroje można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Międzyzdrojach i okolicy, o atrakcjach turystycznych, imprezach cyklicznych i nie tylko. Na stoisku odbył się także konkurs z nagrodami. Konkurs był powiązany z wystawą „70-lecia Międzyzdrojów”, którą można było zwiedzać w holu Międzynarodowego Domu Kultury przez całe wakacje. Nagrody dla uczestników były ufundowane przez Gminę Międzyzdroje oraz Związek Miast i Gmin Morskich.

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Na scenie amfiteatru Taneczny Klub Sportowy „Jantar” zaprezentował swoje układy taneczne. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wykonały występ słowno-muzyczny, a zespół „Bryza” w przepięknych kolorowych strojach śpiewał dla publiczności pieśni i piosenki o tematyce cygańskiej. Pomiędzy występami na scenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Śledź po Międzyzdrojsku”.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Do konkursu zgłoszonych zostało 5 potraw: z hotelu „Aurora” – Norbert Kaczmarek , hotelu „Vienna House Amber Baltic”- Sebastian Sikorski oraz stowarzyszeń: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Róża Siemak, Związek Harcerstwa Polskiego – Tomasz Rychłowski i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” - Joanna Kudłaszyk. Jury, w którego skład wchodzili: Pani Marieta, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów i wybrany spośród publiczności turysta p. Roman z Grudziądza, oceniało potrawy konkursowe. Jury miało bardzo ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy, ponieważ wszystkie zgłoszone potrawy miały bardzo wysoki poziom. Smakowały wybornie, ale też niesamowicie się prezentowały. Konieczne było stworzenie dwóch kategorii:
- kategoria dla profesjonalistów, dla kucharzy i restauratorów, w której zwycięzcą został hotel Vienna House Amber Baltic
- kategoria OPEN, dla stowarzyszeń i osób prywatnych, w której zwycięzcą został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
Zwycięski przepis będzie dostępny na stronie www.miedzyzdroje.pl w Strefie Turysty zakładce Wydarzenia / Opisy imprez cyklicznych/ Piknik Rodzinny.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wszystkich atrakcja na scenie porwał do tańca zespół muzyczny „Modesta Pastiche”, który grał covery popularnych hitów.
O godz. 19.00 IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” zakończył się dużym ogniskiem na plaży przy hotelu Vienna House Amber Baltic. Ognisko przygotowane przez międzyzdrojskich harcerzy płonęło aż do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy festynu, mieszkańcy oraz goście naszej gminy mogli ogrzać się w cieple ogniska i przy jego blasku podziwiać zachód słońca.
Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Pikniku Rodzinnego i poświęciły czas wolny składamy gorące podziękowania.
IV Piknik Rodzinny był ostatnim elementem bogatego programu obchodów 70-lecia powojennych Międzyzdrojów.
Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Rodzinnego w 2018 roku.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
fot. Urząd Miejski, Biblioteka, Greenhouse


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [12.09.2017, 14:20:28] • [IP: 83.23.183.***]

W Mjach też przepiekny budynek ma Dom Kultury.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 13:00:57] • [IP: 78.10.44.***]

Zazdroszczę Międzyzdrojom biblioteki. Budynek mają kiepski, ale nie przeszkadza im to organizować wspaniałych imprez, konkursów czy spotkań. Panie i pan zawsze uśmiechnięci, pełni pomysłów i humoru. W Wolinie odwrotnie – budynek piękny, a ekipa naburmuszona i bez inicjatywy.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 11:17:33] • [IP: 37.47.147.***]

Wstyd dla Miasta impreza -trzeba bylo byc u dzialkowcow TAM TO BYLA ZABAWA nawet dwoch radnych sie pokazalo😅(elektoratu szukaja)przypomina ze jedem z nich gloswal " przeciwko".Kobieta zmienna jest- ale facet? wstyd. A moze gu... ucho??

Gość • Wtorek [12.09.2017, 09:11:47] • [IP: 83.23.183.***]

bardzo aktywna jest ta biblioteka. wstyd dla innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:43:38] • [IP: 83.8.168.***]

Fajnie było

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■