POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 21:29:27] • Międzyzdroje

Piknik na koniec lata

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Koniec lata to dobry moment na podsumowania. Zadając sobie pytania. Dokąd najczęściej podróżowaliśmy? Z kim najchętniej spędzaliśmy urlop? Jak zakończyły się wakacje w Międzyzdrojach? Już wiemy, że IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” jest odpowiedzią na wszystkie nasze nurtujące nas pytania. Festyn odbywał się 9 września br. w Amfiteatrze. Była to okazja do aktywnego spędzenia soboty w rodzinnym gronie, z młodzieżą, czy z seniorami. Na Pikniku dużą popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez organizatorów, instytucje oraz lokalne stowarzyszenia.

Od godz.13.00 w amfiteatrze można było zwiedzać stoiska wystawiennicze. Stowarzyszenie „Archeozdroje” przygotowało prezentację rzemiosła średniowiecznego, wystawę kabłączków i zajęcia dla dzieci. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” prezentowało stoisko średniowiecznej sztuki. Ochotnicza Straż Pożarna z Międzyzdrojów prezentowała sprzęt gaśniczy w swoim wozie strażackim, a także rozdawała uczestnikom pikniku gorącą grochówkę prosto z kotła. Woliński Park Narodowy na stoisku promocyjno – edukacyjnym prowadził warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Celowy Związek Gmin R- XXI wystawił stoisko, na którym dzieci i dorośli w formie zabawy dowiadywali się, jak prawidłowo segregować odpady w celu ochrony środowiska. Fundacja „Motywacja i Działanie” malowała dzieciom buzie i uczyła modelowania baloników. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia „Rodzina” odbywały się warsztaty plastyczne z koralikami Hama. Drużyny harcerskie ZHP z Międzyzdrojów prowadziły warsztaty dla dzieci i częstowały gości podpłomykami – plackami upieczonymi na ogniu z dodatkiem domowych dżemów i konfitur. Przy stoisku Hotelu Aurora odbywały się kulinarne warsztaty z udziałem Marietty Mareckiej (prezenterki kulinarnej prowadzącej program telewizyjny „Kuchnia plus”).

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Ośrodek Pomocy Społecznej promował działania społeczne i profilaktyczne prowadzone w naszej gminie. Firma Prestige wystawiła stoisko, na którym reklamowała nowopowstające osiedle „Bel Mare” przy ulicy Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach. W namiocie Gminy Międzyzdroje można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Międzyzdrojach i okolicy, o atrakcjach turystycznych, imprezach cyklicznych i nie tylko. Na stoisku odbył się także konkurs z nagrodami. Konkurs był powiązany z wystawą „70-lecia Międzyzdrojów”, którą można było zwiedzać w holu Międzynarodowego Domu Kultury przez całe wakacje. Nagrody dla uczestników były ufundowane przez Gminę Międzyzdroje oraz Związek Miast i Gmin Morskich.

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Na scenie amfiteatru Taneczny Klub Sportowy „Jantar” zaprezentował swoje układy taneczne. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wykonały występ słowno-muzyczny, a zespół „Bryza” w przepięknych kolorowych strojach śpiewał dla publiczności pieśni i piosenki o tematyce cygańskiej. Pomiędzy występami na scenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Śledź po Międzyzdrojsku”.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Do konkursu zgłoszonych zostało 5 potraw: z hotelu „Aurora” – Norbert Kaczmarek , hotelu „Vienna House Amber Baltic”- Sebastian Sikorski oraz stowarzyszeń: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Róża Siemak, Związek Harcerstwa Polskiego – Tomasz Rychłowski i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” - Joanna Kudłaszyk. Jury, w którego skład wchodzili: Pani Marieta, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów i wybrany spośród publiczności turysta p. Roman z Grudziądza, oceniało potrawy konkursowe. Jury miało bardzo ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy, ponieważ wszystkie zgłoszone potrawy miały bardzo wysoki poziom. Smakowały wybornie, ale też niesamowicie się prezentowały. Konieczne było stworzenie dwóch kategorii:
- kategoria dla profesjonalistów, dla kucharzy i restauratorów, w której zwycięzcą został hotel Vienna House Amber Baltic
- kategoria OPEN, dla stowarzyszeń i osób prywatnych, w której zwycięzcą został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
Zwycięski przepis będzie dostępny na stronie www.miedzyzdroje.pl w Strefie Turysty zakładce Wydarzenia / Opisy imprez cyklicznych/ Piknik Rodzinny.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wszystkich atrakcja na scenie porwał do tańca zespół muzyczny „Modesta Pastiche”, który grał covery popularnych hitów.
O godz. 19.00 IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” zakończył się dużym ogniskiem na plaży przy hotelu Vienna House Amber Baltic. Ognisko przygotowane przez międzyzdrojskich harcerzy płonęło aż do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy festynu, mieszkańcy oraz goście naszej gminy mogli ogrzać się w cieple ogniska i przy jego blasku podziwiać zachód słońca.
Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Pikniku Rodzinnego i poświęciły czas wolny składamy gorące podziękowania.
IV Piknik Rodzinny był ostatnim elementem bogatego programu obchodów 70-lecia powojennych Międzyzdrojów.
Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Rodzinnego w 2018 roku.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
fot. Urząd Miejski, Biblioteka, Greenhouse


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [12.09.2017, 14:20:28] • [IP: 83.23.183.***]

W Mjach też przepiekny budynek ma Dom Kultury.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 13:00:57] • [IP: 78.10.44.***]

Zazdroszczę Międzyzdrojom biblioteki. Budynek mają kiepski, ale nie przeszkadza im to organizować wspaniałych imprez, konkursów czy spotkań. Panie i pan zawsze uśmiechnięci, pełni pomysłów i humoru. W Wolinie odwrotnie – budynek piękny, a ekipa naburmuszona i bez inicjatywy.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 11:17:33] • [IP: 37.47.147.***]

Wstyd dla Miasta impreza -trzeba bylo byc u dzialkowcow TAM TO BYLA ZABAWA nawet dwoch radnych sie pokazalo😅(elektoratu szukaja)przypomina ze jedem z nich gloswal " przeciwko".Kobieta zmienna jest- ale facet? wstyd. A moze gu... ucho??

Gość • Wtorek [12.09.2017, 09:11:47] • [IP: 83.23.183.***]

bardzo aktywna jest ta biblioteka. wstyd dla innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:43:38] • [IP: 83.8.168.***]

Fajnie było

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■