POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 21:29:27] • Międzyzdroje

Piknik na koniec lata

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Koniec lata to dobry moment na podsumowania. Zadając sobie pytania. Dokąd najczęściej podróżowaliśmy? Z kim najchętniej spędzaliśmy urlop? Jak zakończyły się wakacje w Międzyzdrojach? Już wiemy, że IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” jest odpowiedzią na wszystkie nasze nurtujące nas pytania. Festyn odbywał się 9 września br. w Amfiteatrze. Była to okazja do aktywnego spędzenia soboty w rodzinnym gronie, z młodzieżą, czy z seniorami. Na Pikniku dużą popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez organizatorów, instytucje oraz lokalne stowarzyszenia.

Od godz.13.00 w amfiteatrze można było zwiedzać stoiska wystawiennicze. Stowarzyszenie „Archeozdroje” przygotowało prezentację rzemiosła średniowiecznego, wystawę kabłączków i zajęcia dla dzieci. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” prezentowało stoisko średniowiecznej sztuki. Ochotnicza Straż Pożarna z Międzyzdrojów prezentowała sprzęt gaśniczy w swoim wozie strażackim, a także rozdawała uczestnikom pikniku gorącą grochówkę prosto z kotła. Woliński Park Narodowy na stoisku promocyjno – edukacyjnym prowadził warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Celowy Związek Gmin R- XXI wystawił stoisko, na którym dzieci i dorośli w formie zabawy dowiadywali się, jak prawidłowo segregować odpady w celu ochrony środowiska. Fundacja „Motywacja i Działanie” malowała dzieciom buzie i uczyła modelowania baloników. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia „Rodzina” odbywały się warsztaty plastyczne z koralikami Hama. Drużyny harcerskie ZHP z Międzyzdrojów prowadziły warsztaty dla dzieci i częstowały gości podpłomykami – plackami upieczonymi na ogniu z dodatkiem domowych dżemów i konfitur. Przy stoisku Hotelu Aurora odbywały się kulinarne warsztaty z udziałem Marietty Mareckiej (prezenterki kulinarnej prowadzącej program telewizyjny „Kuchnia plus”).

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Ośrodek Pomocy Społecznej promował działania społeczne i profilaktyczne prowadzone w naszej gminie. Firma Prestige wystawiła stoisko, na którym reklamowała nowopowstające osiedle „Bel Mare” przy ulicy Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach. W namiocie Gminy Międzyzdroje można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Międzyzdrojach i okolicy, o atrakcjach turystycznych, imprezach cyklicznych i nie tylko. Na stoisku odbył się także konkurs z nagrodami. Konkurs był powiązany z wystawą „70-lecia Międzyzdrojów”, którą można było zwiedzać w holu Międzynarodowego Domu Kultury przez całe wakacje. Nagrody dla uczestników były ufundowane przez Gminę Międzyzdroje oraz Związek Miast i Gmin Morskich.

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Na scenie amfiteatru Taneczny Klub Sportowy „Jantar” zaprezentował swoje układy taneczne. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wykonały występ słowno-muzyczny, a zespół „Bryza” w przepięknych kolorowych strojach śpiewał dla publiczności pieśni i piosenki o tematyce cygańskiej. Pomiędzy występami na scenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Śledź po Międzyzdrojsku”.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Do konkursu zgłoszonych zostało 5 potraw: z hotelu „Aurora” – Norbert Kaczmarek , hotelu „Vienna House Amber Baltic”- Sebastian Sikorski oraz stowarzyszeń: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Róża Siemak, Związek Harcerstwa Polskiego – Tomasz Rychłowski i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” - Joanna Kudłaszyk. Jury, w którego skład wchodzili: Pani Marieta, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów i wybrany spośród publiczności turysta p. Roman z Grudziądza, oceniało potrawy konkursowe. Jury miało bardzo ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy, ponieważ wszystkie zgłoszone potrawy miały bardzo wysoki poziom. Smakowały wybornie, ale też niesamowicie się prezentowały. Konieczne było stworzenie dwóch kategorii:
- kategoria dla profesjonalistów, dla kucharzy i restauratorów, w której zwycięzcą został hotel Vienna House Amber Baltic
- kategoria OPEN, dla stowarzyszeń i osób prywatnych, w której zwycięzcą został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
Zwycięski przepis będzie dostępny na stronie www.miedzyzdroje.pl w Strefie Turysty zakładce Wydarzenia / Opisy imprez cyklicznych/ Piknik Rodzinny.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wszystkich atrakcja na scenie porwał do tańca zespół muzyczny „Modesta Pastiche”, który grał covery popularnych hitów.
O godz. 19.00 IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” zakończył się dużym ogniskiem na plaży przy hotelu Vienna House Amber Baltic. Ognisko przygotowane przez międzyzdrojskich harcerzy płonęło aż do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy festynu, mieszkańcy oraz goście naszej gminy mogli ogrzać się w cieple ogniska i przy jego blasku podziwiać zachód słońca.
Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Pikniku Rodzinnego i poświęciły czas wolny składamy gorące podziękowania.
IV Piknik Rodzinny był ostatnim elementem bogatego programu obchodów 70-lecia powojennych Międzyzdrojów.
Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Rodzinnego w 2018 roku.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
fot. Urząd Miejski, Biblioteka, Greenhouse


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [12.09.2017, 14:20:28] • [IP: 83.23.183.***]

W Mjach też przepiekny budynek ma Dom Kultury.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 13:00:57] • [IP: 78.10.44.***]

Zazdroszczę Międzyzdrojom biblioteki. Budynek mają kiepski, ale nie przeszkadza im to organizować wspaniałych imprez, konkursów czy spotkań. Panie i pan zawsze uśmiechnięci, pełni pomysłów i humoru. W Wolinie odwrotnie – budynek piękny, a ekipa naburmuszona i bez inicjatywy.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 11:17:33] • [IP: 37.47.147.***]

Wstyd dla Miasta impreza -trzeba bylo byc u dzialkowcow TAM TO BYLA ZABAWA nawet dwoch radnych sie pokazalo😅(elektoratu szukaja)przypomina ze jedem z nich gloswal " przeciwko".Kobieta zmienna jest- ale facet? wstyd. A moze gu... ucho??

Gość • Wtorek [12.09.2017, 09:11:47] • [IP: 83.23.183.***]

bardzo aktywna jest ta biblioteka. wstyd dla innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:43:38] • [IP: 83.8.168.***]

Fajnie było

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nieszczęśliwy wypadek w Międzyzdrojach! Kobieta została przygnieciona przez Campera. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątkowe popołudnie przy ulicy Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach. Kierujący pojazdem z przyczepą kempingową w trakcie cofania z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn przygniótł przechodzącą tamtędy kobietę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję ■ Burmistrz Dziwnowa będzie kandydował w kolejnych wyborach. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak ogłosił, że będzie kandydował na kolejna kadencje. Podsumował też ostatnie 7 lat rządów. Na inwestycje wydano 100 milionów zł, ze środków zewnętrznych pozyskano 60 milionów. Zadłużenie gminy jest tak małe,że roczne wydatki na inwestycje są większe niż cały dług gminy ■ Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Mechowa. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w piątek 16 lutego spotkał się z mieszkańcami Mechowa. Na spotkaniu mieszkańcy przekazali Burmistrzowi Golczewa swoje najważniejsze potrzeby. Na pierwszy plan wysunął się temat budowy świetlicy wiejskiej. Burmistrz Danieluk przedstawił projekt powstania tejże świetlicy w podziale na kolejne etapy prac. W dalszej części spotkania prowadzono ożywioną dyskusję na pozostałe tematy interesujące mieszkańców m.in. na temat doposażenia placu zabaw czy naliczania tzw. podatku od deszczówki • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■