POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 21:29:27] • Międzyzdroje

Piknik na koniec lata

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Koniec lata to dobry moment na podsumowania. Zadając sobie pytania. Dokąd najczęściej podróżowaliśmy? Z kim najchętniej spędzaliśmy urlop? Jak zakończyły się wakacje w Międzyzdrojach? Już wiemy, że IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” jest odpowiedzią na wszystkie nasze nurtujące nas pytania. Festyn odbywał się 9 września br. w Amfiteatrze. Była to okazja do aktywnego spędzenia soboty w rodzinnym gronie, z młodzieżą, czy z seniorami. Na Pikniku dużą popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez organizatorów, instytucje oraz lokalne stowarzyszenia.

Od godz.13.00 w amfiteatrze można było zwiedzać stoiska wystawiennicze. Stowarzyszenie „Archeozdroje” przygotowało prezentację rzemiosła średniowiecznego, wystawę kabłączków i zajęcia dla dzieci. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” prezentowało stoisko średniowiecznej sztuki. Ochotnicza Straż Pożarna z Międzyzdrojów prezentowała sprzęt gaśniczy w swoim wozie strażackim, a także rozdawała uczestnikom pikniku gorącą grochówkę prosto z kotła. Woliński Park Narodowy na stoisku promocyjno – edukacyjnym prowadził warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Celowy Związek Gmin R- XXI wystawił stoisko, na którym dzieci i dorośli w formie zabawy dowiadywali się, jak prawidłowo segregować odpady w celu ochrony środowiska. Fundacja „Motywacja i Działanie” malowała dzieciom buzie i uczyła modelowania baloników. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia „Rodzina” odbywały się warsztaty plastyczne z koralikami Hama. Drużyny harcerskie ZHP z Międzyzdrojów prowadziły warsztaty dla dzieci i częstowały gości podpłomykami – plackami upieczonymi na ogniu z dodatkiem domowych dżemów i konfitur. Przy stoisku Hotelu Aurora odbywały się kulinarne warsztaty z udziałem Marietty Mareckiej (prezenterki kulinarnej prowadzącej program telewizyjny „Kuchnia plus”).

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Ośrodek Pomocy Społecznej promował działania społeczne i profilaktyczne prowadzone w naszej gminie. Firma Prestige wystawiła stoisko, na którym reklamowała nowopowstające osiedle „Bel Mare” przy ulicy Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach. W namiocie Gminy Międzyzdroje można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Międzyzdrojach i okolicy, o atrakcjach turystycznych, imprezach cyklicznych i nie tylko. Na stoisku odbył się także konkurs z nagrodami. Konkurs był powiązany z wystawą „70-lecia Międzyzdrojów”, którą można było zwiedzać w holu Międzynarodowego Domu Kultury przez całe wakacje. Nagrody dla uczestników były ufundowane przez Gminę Międzyzdroje oraz Związek Miast i Gmin Morskich.

Piknik na koniec lata

fot. Organizator

Na scenie amfiteatru Taneczny Klub Sportowy „Jantar” zaprezentował swoje układy taneczne. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wykonały występ słowno-muzyczny, a zespół „Bryza” w przepięknych kolorowych strojach śpiewał dla publiczności pieśni i piosenki o tematyce cygańskiej. Pomiędzy występami na scenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Śledź po Międzyzdrojsku”.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Do konkursu zgłoszonych zostało 5 potraw: z hotelu „Aurora” – Norbert Kaczmarek , hotelu „Vienna House Amber Baltic”- Sebastian Sikorski oraz stowarzyszeń: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Róża Siemak, Związek Harcerstwa Polskiego – Tomasz Rychłowski i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” - Joanna Kudłaszyk. Jury, w którego skład wchodzili: Pani Marieta, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów i wybrany spośród publiczności turysta p. Roman z Grudziądza, oceniało potrawy konkursowe. Jury miało bardzo ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy, ponieważ wszystkie zgłoszone potrawy miały bardzo wysoki poziom. Smakowały wybornie, ale też niesamowicie się prezentowały. Konieczne było stworzenie dwóch kategorii:
- kategoria dla profesjonalistów, dla kucharzy i restauratorów, w której zwycięzcą został hotel Vienna House Amber Baltic
- kategoria OPEN, dla stowarzyszeń i osób prywatnych, w której zwycięzcą został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
Zwycięski przepis będzie dostępny na stronie www.miedzyzdroje.pl w Strefie Turysty zakładce Wydarzenia / Opisy imprez cyklicznych/ Piknik Rodzinny.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wszystkich atrakcja na scenie porwał do tańca zespół muzyczny „Modesta Pastiche”, który grał covery popularnych hitów.
O godz. 19.00 IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” zakończył się dużym ogniskiem na plaży przy hotelu Vienna House Amber Baltic. Ognisko przygotowane przez międzyzdrojskich harcerzy płonęło aż do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy festynu, mieszkańcy oraz goście naszej gminy mogli ogrzać się w cieple ogniska i przy jego blasku podziwiać zachód słońca.
Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Pikniku Rodzinnego i poświęciły czas wolny składamy gorące podziękowania.
IV Piknik Rodzinny był ostatnim elementem bogatego programu obchodów 70-lecia powojennych Międzyzdrojów.
Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Rodzinnego w 2018 roku.

Piknik na koniec lata

fot. Andrzej Ryfczyński

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
fot. Urząd Miejski, Biblioteka, Greenhouse


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [12.09.2017, 14:20:28] • [IP: 83.23.183.***]

W Mjach też przepiekny budynek ma Dom Kultury.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 13:00:57] • [IP: 78.10.44.***]

Zazdroszczę Międzyzdrojom biblioteki. Budynek mają kiepski, ale nie przeszkadza im to organizować wspaniałych imprez, konkursów czy spotkań. Panie i pan zawsze uśmiechnięci, pełni pomysłów i humoru. W Wolinie odwrotnie – budynek piękny, a ekipa naburmuszona i bez inicjatywy.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 11:17:33] • [IP: 37.47.147.***]

Wstyd dla Miasta impreza -trzeba bylo byc u dzialkowcow TAM TO BYLA ZABAWA nawet dwoch radnych sie pokazalo😅(elektoratu szukaja)przypomina ze jedem z nich gloswal " przeciwko".Kobieta zmienna jest- ale facet? wstyd. A moze gu... ucho??

Gość • Wtorek [12.09.2017, 09:11:47] • [IP: 83.23.183.***]

bardzo aktywna jest ta biblioteka. wstyd dla innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:43:38] • [IP: 83.8.168.***]

Fajnie było

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Fermy zwierząt futerkowych do likwidacji? To może być początek końca ferm zwierząt futerkowych w Polsce. Projekt ustawy złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z nim całkowity zakaz hodowli np. norek czy lisów obowiązywałby od 2022 roku ■ Groźny wypadek za Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Dnia 18.11.2017r. od godz.12.00 do godz.18.00 serdecznie zapraszamy na "WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ ", oraz na pyszne domowe wypieki ,które odbędą się w świetlicy w Kołczewie.Pieniążki ze sprzedaży fantów zostaną przekazane do puli pieniędzy na zakup placu zabaw do Punktu Przedszkolnego oraz monitoringu do budynku szkolnego w Kołczewie. Dziękujemy i zapraszamy serdecznie. Rada Rodziców ■ Spotkanie z Romanem Czejarkiem w dziwnowskiej bibliotece. Już 24 listopada 2017r. o godz. 17.00 spotykamy się w Dziwnowie w Bibliotece - ponownie z dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem, autorem humorystycznych opowiadań, konferansjerem Romanem CZEJARKIEM ■ Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Ładzinie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina ■ W czwartek 09 listopada br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2017/2018 ■ 3 część Listów do M w kinie Eva w Międzyzdrojach! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od piątku, 10 listopada w kinie obejrzymy takie produkcje jak: Między nami wampirami 3D, czy kontynuacja hitu kinowego Listy do M.3. ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. W Międzyzdrojach i Kamieniu Pomorskim powstaną nowe atrakcje!■ Edukacyjny Sejmik Krajoznawczy PTTK w Międzyzdrojach ■ Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, rozpoczęli na terenie 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego cykl bezpłatnych szkoleń dla rolników. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7B 8 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rolników z powiatu kamieńskiego ■ Nasz Czytelnik, który jest chwilowym opiekunem małego kotka, widocznego na zdjęciu, pragnie znaleźć mu nowy dom. Sam nie może zatrzymać go u siebie, gdyż jest już właścicielem kota oraz psa ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności ■ „Z gliny świat lepimy” to projekt, który polega na stworzeniu przy Kamieńskim Domu Kultury pracowni ceramicznej oraz poszerzeniu możliwości naszego cyklicznego projektu „Artystyczny Kulturobus”. W ramach programu Infrastruktura Domów Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 35 000 złotych na zakup pieca ceramicznego, przyczepki samochodowej i mebli plenerowych, które będą służyły naszym instruktorom do prowadzenia zajęć poza siedzibą KaDeKu ■ Na drodze krajowej numer 3, na wysokości miejscowości Piaski Wielkie kierowca samochodu ciężarowego uderzył w tył Emilbusa. - Kierowca TiR-a uderzył w tył skręcającego w prawo busa - informuje rzecznik kamieńskiej policji, Izabela Trepko. Na miejsce oprócz policji, wezwano także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej kobiecie z dzieckiem. Z informacji policji, wynika, że źle się poczuli ■ Śmiertelny wypadek między Wisełką a Międzyzdrojami! Nie żyje 30 - letni kierowca opla! ■ Z inicjatywy radnych nowy plan zagospodarowania przestrzennego Międzyzdrojów uwzględni historyczną zabudowę ■