POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [17.08.2017, 09:50:50] • zachodniopomorskie

Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego

Miejskie kąpielisko, drewniane pomosty, place zabaw dla dzieci, wyciąg do wakeboardingu, siłownie terenowe i miejsca rekreacji, to wszystko można znaleźć w Wodnej Dolinie w Koszalinie, czyli kompleksowo zagospodarowanym zbiorniku wodnym na rzece Dzierżęcince. Inwestycja została zwycięzcą VIII już edycji Konkursu Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Zachodniopomorskiego.

- Dobrze zaprojektowane miasta sprawiają, że po prostu dobrze nam się w nich żyje. Chcemy by nowe inwestycje uwzględniały potrzeby mieszkańców, a wiemy, że nie zawsze się to udaje. Dosyć często nad przestrzenią przeznaczoną dla ludzi góruje interes ekonomiczny. Zgłoszone do konkursu projekty udowadniają, że w miastach można również wypoczywać, spotykać się z przyjaciółmi czy rozwijać swoje pasje. Z każdą kolejną edycją widzimy, że dokładamy swoją cegiełkę do przywrócenia należnego miejsca klasycznie pojmowanej urbanistyce. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Witalna przestrzeń miejska służąca aktywnemu wypoczynkowi i dedykowana mieszkańcom w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Tak kapituła Konkursu Marszałka Województwa określiła Wodną Dolinę w Koszalinie, czyli kompleksowe zagospodarowanie zbiornika wodnego na rzece Dzierżęcince. Warta ponad 5 mln zł inwestycja została uznana za najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Zachodniopomorskiego. Na ponad 12 tys. m2 Gmina Miasto Koszalin wykorzystała naturalne walory przyrodnicze doliny rzeki, a łagodnie opadające zbocza wykorzystano na stworzenie bulwarów spacerowych z ławkami i oświetleniem. Projekt nie tylko zrewitalizował zaniedbaną część Koszalina ale i zaktywizował okolicznych mieszkańców.

Komisja Konkursowa wyróżniła także inwestycję Gminy Drawsko Pomorskie, która stworzyła jedną z największych w regionie przestrzeń o funkcji skateparku, który zajmuje aż 1,5 tys. m2. Projekt „Sport i rekreacja nad rzeką Drawą” kosztował ponad 1,1 mln zł. Obie wspomniane inwestycje nagrodzono w kategorii – przestrzeń publiczna lub zrewitalizowana przestrzeń publiczna. W kategorii obiekt użyteczności publicznej Komisja nie przyznała nagród i wyróżnień. Łącznie do konkursu zgłoszono 6 inwestycji. Oprócz tych nagrodzony, były to:

- Zagospodarowanie parku miejskiego im. Romana Łyczywka w Szczecinie, Gmina Miasto Szczecin,
- Budowa i zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Wąwolnicy, Gmina Dobra,
- Zagospodarowanie terenu przy Urzędzie Gminy Dobra z miejscem pamięci historycznej w Dobrej, Gmina Dobra,
- Nowy zielony zakątek – zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele mieszkaniowe, Gmina Drawsko Pomorskie.

Wręczenie nagród uczestnikom VIII edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną zaplanowano na połowę września br.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■