POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [13.08.2017, 18:18:17] • Kamień Pomorski

Czytelniczka: Tu chodzi o ludzkie sumienie i serce

Czytelniczka: Tu chodzi o ludzkie sumienie i serce

Autor: Sławomir Fajer( fot. Fotolia.com )

Do naszej redakcji zwróciła się Czytelniczka, oburzona tym, jak został potraktowany człowiek podczas imprezy w kamieńskiej marinie. Publikujemy jej list, zachowując oryginalną pisownię. Ważniejsze są bowiem refleksje.

- Dziś miałam rozmowę z moją znajomą która opowiedziała mi pewną rzecz. Jest to sprawa o tym jak ludzie w naszym powiecie i heee...nie tylko potrafią być bezduszni dla innych ludzi. Bardzo proszę o to, aby mój komentarz został dodany bo nie jest to sprawa błaha, tu chodzi o ludzkie sumienie i serce.

Moja znajoma opowiedziała mi, że była w Kamieniu na Marinie, tam była jakaś impreza, dokładnie nie pamiętała z jakiej okazji, ale powiedziała, że było mnóstwo ludzi i każdy mógł otrzymać "kiełbaskę " gorącą. Pewna kobieta wydawała kiełbaski ludziom którzy podeszli, w pewnym momencie podszedł pan... biedny, być może że alkoholik, ale to do cholery człowiek, czyż nie tak ? Ta pani bezczelnie powiedziała do tego biedaka: "Proszę stąd odejść, nic tu dla pana nie ma, nic pan nie dostanie". Boże!! Jak można być tak podłym i pożałował jedzenie innym, tym bardziej, że ten pan może wyglądał na pijaka, na biedaka, ale nie był pijany, On przyszedł po jedzenie !!! Moja znajoma widząc to zareagowała paraliżem, ode chciało jej się jeść, nie wiedziała jak się zachować, wróciła do domu. Ten pan, dalej mi opowiadała: Ten pan był bardziej grzeczniejszy, nic nie mówiąc, posmutniały stanął obok z plecakiem brudnym i przypatrywał się na innych jedzących i innych otrzymujących jedzenie. Gdzie jest w człowieku, w tej kobiecie choć odrobina sumienia, litości. Oczywiście można nie akceptować ludzkiego życia, ale żeby w takiej uroczystości kogoś wrzucić do poziomu podludzi ??? Ta kobieta powinna się wstydzić, życzę aby kiedyś sama odczuła na własnej skórze jak to jest czuć się poniżej poziomu. Proszę łaskawie abyście poruszyli tą informacją, niech inni ludzie mają wgląd na to jacy są ludzie bezduszni. Może ten pan naprawdę był głodny. Niech ludzie przestaną patrzeć na biednych pod kątem alkoholu, nie wiem ja uważam, że to wydarzenie było ważne, chodzi o ludzi biednych, potrzebujących...

Opisana sprawa z pewnością poruszy niejednego, może będzie przestrogą, może sprawi, że inaczej spojrzymy na drugiego człowieka...


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Środa [16.08.2017, 12:31:15] • [IP: 100.64.1.***]

ale katolicy...!!

Gość • Wtorek [15.08.2017, 09:10:14] • [IP: 83.16.227.**]

" Ta kobieta powinna się wstydzić, życzę aby kiedyś sama odczuła na własnej skórze jak to jest czuć się poniżej poziomu". To oczywiście do Pani która napisała ten kłamliwy tekst." Tu chodzi o ludzkie sumienie i serce" - jakie trzeba mieć sumienie i brak empatii aby oceniać kogoś na podstawie plotek.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 23:11:17] • [IP: 88.156.235.**]

To mogla kupic jemu kielbase, od innych wymaga a od siebie juz nie.

"Głodnych nakarmić" • Poniedziałek [14.08.2017, 16:50:02] • [IP: 89.174.73.**]

A Ty jakbyś był głodny od pewnego czasu (niekoniecznie podpity czy chory np.cukrzyca) to czy zdołałbyś być opanowany, kiedy odmówiliby Ci pachnącego kęska?.. Nigdy nie wiadomo jakby zachował się każdy z nas na miejscu tego upokorzonego człowieka...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 16:45:43] • [IP: 79.191.255.***]

Panie od 1, 5t koksu. ja mam robotę na etacie, zarabiam 3k ale chętnie tą 100 przytulę. dawaj namiar.

Robert • Poniedziałek [14.08.2017, 16:11:42] • [IP: 94.254.132.***]

Ten artykuł to kolejny dowód na to, ze w tym mieście nie warto nic zrobić. Redaktorzyna który to pisał wylał wiadro pomyj na wspaniałą kobietę która piekła tak jak ktoś z komentujących zaznaczył kiełbaski przyniesione przez ludzi. Jeśli jakiś człowiek, w miejscu publicznym zachowuje się tak jak Pan o którym mowa w artykule powinien dostać prycze w izbie wytrzeźwień a nie czyjaś kiełbaskę. Byłem z dziećmi na pikniku kajakowym i widziałem z bliska całą sytuację która do przyjemnych nie należała. Najpierw należałoby sprawdzić i wyjaśnić sytuacje a dopiero pózniej szukać taniej sensacji. Jak widać taki mamy klimat. Mam tylko nadzieje ze ten artykuł nie zniechęci organizatorów a skutecznie odstraszy takich pretensjonalnych malkontentów. Wszystkim bedzie przyjemniej pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 15:02:00] • [IP: 83.16.227.**]

A ja pijakowi, który obraża i wyzywa (a tak było) nie dałabym nic! Dobrze, ze go pogonili.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 15:00:32] • [IP: 83.11.165.**]

Wydający kiełbaski za dużo czasu spędza przy boku burmistrza chamskie zachowanie przeszło na tą osobę

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 14:58:14] • [IP: 83.11.224.***]

Skąd wiecie jak było. Może obsługa miała zakaz rozdawania jedzenia. Może niejedna kiełbasa trafiła do torby obsługi a może niejedna kiełbasa się zmarnowała i poszła do kubła. Takich za darmo stoi pełno przed NETTO, BIEDRONKĄ. Ale do roboty to nie chcą. Zaproponowałem jednemu ze staczy (bo prosił o 5 zł na chleb w" płynie") żeby przyszedł do mnie i wrzucił 1, 5 t. koksu za 100 zł. Nie bo on nie ma czasu. Woli żebrać niż zarobić.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:53:23] • [IP: 62.69.251.***]

Kobieto, mogłaś mu oddać swoją kiełbasę zamiast bić pianę w internecie

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:43:01] • [IP: 94.254.230.***]

Jaka pomoc? 500 zl na caly miesiac? Badzmy powazni

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:20:37] • [IP: 83.20.255.**]

Czwartkowe Pikniki Rodzinne nie serwują darmowych kiełbasek. Chcesz zjeść? Przynieś własną. Ja to rozumiem - nikt nie będzie przecież sponsorował co czwartek kiełbasek dla kilkudziesięciu/kilkaset osób! Pieczenie kiełbasek to jeden z punktów programu (atrakcji) Pikniku, z którego możesz skorzystać ale nie musisz! Jeśli nie przyniosłaś/łeś kiełbaski, nie idź w miejsce, gdzie je pieką, grilują (przygotowane z dala od miejsca dotychczasowych piknikowych atrakcji i zabaw. Byłam po raz pierwszy na Pikniku i zupełnie zapomniałam o kiełbasce. Dziecko nawet nie zorientowało się, w czym rzecz. Poszłyśmy na lody i pograć w bilarda (frajda dla wnuczki!). Było super!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:13:26] • [IP: 83.11.157.***]

Dobrze jest rozdawać cudze.Jeśli ten człowiek jest głodny, może zgłosić się do odpowiednich służb po pomoc.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:03:13] • [IP: 87.205.64.***]

PAMIĘTAJMY, ŻE NIGDY NIE NALEŻY ŻAŁOWAĆ NIKOMU JEDZENIA. TA KIEŁBASA STANĘŁABY MI W GARDLE.MYŚLĘ, ŻE PANI TO PRZEMYŚLI I JUŻ NIGDY W ŻYCIU TAK NIE ZROBI, A WRĘCZ NIE BĘDZIE MIAŁA APETYTU NA KIEŁBASE. ŻYCIE ROBI RÓŻNE FIGLE, ZYCZYMY PANI ŻEBY NIGDY NIE ZAZNAŁA PANI GŁODU

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 08:37:47] • [IP: 5.60.158.*]

Fajna opowieść. Jedna pani drugiej pani opowiadała, że. Trzecia pani. .. I tak powstają plotki.

Kapitan • Poniedziałek [14.08.2017, 07:05:55] • [IP: 10.6.237.***]

Marina - Kur... - Swini. ot Co

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 06:10:10] • [IP: 94.254.131.**]

pani powinna oddac swoja kielbase zeby tamtemu babsku sie glupio zrobilo. poza tym to smutne ze nikt nie zareagowal!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 05:26:15] • [IP: 94.254.244.***]

A może to był jej były 😃

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 02:24:15] • [IP: 80.245.177.***]

trzeba bylo dac swoja a jak nie chcieli dac drugiej pojsc kupic w sklepie barze zapytac czy chociaz zgrilluja jak takie problemy

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 00:35:19] • [IP: 79.186.219.**]

Macie racje. Mogła oddać swoją, ale widocznie też uznała, że mu się nie należy.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 00:29:40] • [IP: 5.172.238.**]

Ewe La a on za tą dyszkę kupił jeszcze dwa jabole

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:31:22] • [IP: 31.0.123.*]

Ta co wydawała to tzw.czerwona twarz.Ekipa od kiełbasek to zgraja brudasów, brak jakiejkolwiek higieny.Gdzie sanepid, czy ma dojść do jakiegoś zatrucia?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:10:30] • [IP: 80.245.178.**]

Mogła dać mu dychę i po krzyku.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:05:58] • [IP: 37.47.174.***]

W Kamieniu na Marinie darmowe kiełbaski, to chyba jakaś pomyłka, zawsze trzeba mieć swoją kiełbaskę, w Kamieniu darmowe się skończyły

Gość • Niedziela [13.08.2017, 22:57:39] • [IP: 79.186.60.**]

Pani powinna wziąć kiełbasę i dać temu człowiekowi, jeśli tak ją dotknęła ta sytuacja. Proste!

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■