POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [27.06.2017, 20:10:32] • Gmina Golczewo

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

fot. Czytelnik

Jeden z naszych Czytelników ostrzega przed Barszczem Sosnowskiego. Na tę bardzo niebezpieczną dla ludzi roślinę, natknął się w miejscowości Niemica w gminie Golczewo. Jak widać na załączonych zdjęciach sytuacja jest bardzo poważna. - Proszę o interwencję w sprawie niebezpiecznego Barszczu Sosnowskiego, który odrósł w Niemicy - ostrzega Czytelnik.

Przypomnijmy, że bliski kontakt z tą właśnie rośliną może okazać się bardzo groźny dla naszego zdrowia. Sok wydzielany przez te rośliny wywołuje na ciele poważne zmiany skórne. Walka z nim jest trudna, ponieważ bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

fot. Czytelnik

Miejmy nadzieję, że po interwencji naszego Czytelnika odpowiedzialne służby szybko wezmą się do pracy. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Golczewie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Czwartek [29.06.2017, 23:07:36] • [IP: 83.23.252.**]

Barszcz sosnowskiego powinno się siać. Jest to świetna roślina miododajna. Suszony korzeń jest stosowany na reumatyzm a ścięty zapachem przypomina magii.Zamiast pisać że jestem głupi sprawdźcie to.

Gość • Czwartek [29.06.2017, 19:45:22] • [IP: 83.11.87.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [28.06.2017, 23:54:46] • [IP: 83.11.116.***]

no chyba ze zimna zupa

Gość • Środa [28.06.2017, 08:23:58] • [IP: 83.21.36.***]

Poprostu trzeba dokładnie sprawdzić-- wrzucić sołtysa jak się poparzy to jest to barszcz a jak się nie poparzy to nie jest to barszcz tylko inna zupa.

Gość • Środa [28.06.2017, 08:14:48] • [IP: 83.11.86.***]

Barszcz nie barszcz, ale lepiej się do tego nie zbliżać.

Gość • Środa [28.06.2017, 07:56:02] • [IP: 37.47.140.**]

dla mnie to jest Barszcz zwyczajny, a nie Sosnowskiego. czy tak trudno jest wpisać hasło w google i porównać ? Szukacie sensacji ? to może zajmijcie się czymś, na czym się znacie. .. choć wątpię, że i to przyniesie jakiś wymierny efekt... botanicy od siedmiu boleści. .. ehhh...

Gość • Środa [28.06.2017, 07:51:30] • [IP: 83.11.151.***]

Do Gość • Środa [28.06.2017, 06:44:00] • [IP: 5.172.238.**] Jeśli były robione badania i nie jest do barszcz, to sorry niech sobie dalej rośnie. Jednak ja bym tam nie zaryzykował wejścia z gołym dupskiem a Ty?

Gość • Środa [28.06.2017, 06:44:00] • [IP: 5.172.238.**]

W Dargoszewie były robione badania co do tej rośliny I nie jest to Barszcz Sosnowskiego.

Gość • Wtorek [27.06.2017, 23:38:33] • [IP: 77.114.24.**]

co roku w tym miejscu to rośnie przynajmniej od 15lat

Gość • Wtorek [27.06.2017, 22:11:36] • [IP: 83.8.42.**]

To nie barszcz sosnowskiego tylko tego czyja jest działka...no chyba ze sosnowskiego :-)

Gość • Wtorek [27.06.2017, 21:49:49] • [IP: 178.238.247.**]

W tej sprawie. ... ta istnieje dłużej niż ten śmieszny p..l

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:54:23] • [IP: 46.35.42.***]

To przyjdź i sprawdź to się przekonasz czy to jest ta roślina czy zwykła pokrzywa.

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:54:04] • [IP: 77.253.197.**]

2 lata temu byla afera w tym samy miejscu z barszczem!

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:38:12] • [IP: 79.186.132.***]

Barszcz Sosnowskiego wygląda nieco inaczej. Wypada sprawdzić zanim się doda zdjęcia

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:27:25] • [IP: 83.11.151.***]

Zapraszam do Dargoszewa, tam też rozpleniło się to cholerstwo i nikt na to nie zwraca uwagi

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:16:50] • [IP: 188.146.68.***]

Ale czy to napewno barszcz Sosnowskiego??

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■