POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [27.06.2017, 20:10:32] • Gmina Golczewo

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

fot. Czytelnik

Jeden z naszych Czytelników ostrzega przed Barszczem Sosnowskiego. Na tę bardzo niebezpieczną dla ludzi roślinę, natknął się w miejscowości Niemica w gminie Golczewo. Jak widać na załączonych zdjęciach sytuacja jest bardzo poważna. - Proszę o interwencję w sprawie niebezpiecznego Barszczu Sosnowskiego, który odrósł w Niemicy - ostrzega Czytelnik.

Przypomnijmy, że bliski kontakt z tą właśnie rośliną może okazać się bardzo groźny dla naszego zdrowia. Sok wydzielany przez te rośliny wywołuje na ciele poważne zmiany skórne. Walka z nim jest trudna, ponieważ bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

fot. Czytelnik

Miejmy nadzieję, że po interwencji naszego Czytelnika odpowiedzialne służby szybko wezmą się do pracy. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Golczewie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Czwartek [29.06.2017, 23:07:36] • [IP: 83.23.252.**]

Barszcz sosnowskiego powinno się siać. Jest to świetna roślina miododajna. Suszony korzeń jest stosowany na reumatyzm a ścięty zapachem przypomina magii.Zamiast pisać że jestem głupi sprawdźcie to.

Gość • Czwartek [29.06.2017, 19:45:22] • [IP: 83.11.87.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [28.06.2017, 23:54:46] • [IP: 83.11.116.***]

no chyba ze zimna zupa

Gość • Środa [28.06.2017, 08:23:58] • [IP: 83.21.36.***]

Poprostu trzeba dokładnie sprawdzić-- wrzucić sołtysa jak się poparzy to jest to barszcz a jak się nie poparzy to nie jest to barszcz tylko inna zupa.

Gość • Środa [28.06.2017, 08:14:48] • [IP: 83.11.86.***]

Barszcz nie barszcz, ale lepiej się do tego nie zbliżać.

Gość • Środa [28.06.2017, 07:56:02] • [IP: 37.47.140.**]

dla mnie to jest Barszcz zwyczajny, a nie Sosnowskiego. czy tak trudno jest wpisać hasło w google i porównać ? Szukacie sensacji ? to może zajmijcie się czymś, na czym się znacie. .. choć wątpię, że i to przyniesie jakiś wymierny efekt... botanicy od siedmiu boleści. .. ehhh...

Gość • Środa [28.06.2017, 07:51:30] • [IP: 83.11.151.***]

Do Gość • Środa [28.06.2017, 06:44:00] • [IP: 5.172.238.**] Jeśli były robione badania i nie jest do barszcz, to sorry niech sobie dalej rośnie. Jednak ja bym tam nie zaryzykował wejścia z gołym dupskiem a Ty?

Gość • Środa [28.06.2017, 06:44:00] • [IP: 5.172.238.**]

W Dargoszewie były robione badania co do tej rośliny I nie jest to Barszcz Sosnowskiego.

Gość • Wtorek [27.06.2017, 23:38:33] • [IP: 77.114.24.**]

co roku w tym miejscu to rośnie przynajmniej od 15lat

Gość • Wtorek [27.06.2017, 22:11:36] • [IP: 83.8.42.**]

To nie barszcz sosnowskiego tylko tego czyja jest działka...no chyba ze sosnowskiego :-)

Gość • Wtorek [27.06.2017, 21:49:49] • [IP: 178.238.247.**]

W tej sprawie. ... ta istnieje dłużej niż ten śmieszny p..l

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:54:23] • [IP: 46.35.42.***]

To przyjdź i sprawdź to się przekonasz czy to jest ta roślina czy zwykła pokrzywa.

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:54:04] • [IP: 77.253.197.**]

2 lata temu byla afera w tym samy miejscu z barszczem!

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:38:12] • [IP: 79.186.132.***]

Barszcz Sosnowskiego wygląda nieco inaczej. Wypada sprawdzić zanim się doda zdjęcia

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:27:25] • [IP: 83.11.151.***]

Zapraszam do Dargoszewa, tam też rozpleniło się to cholerstwo i nikt na to nie zwraca uwagi

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:16:50] • [IP: 188.146.68.***]

Ale czy to napewno barszcz Sosnowskiego??

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■