POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [27.06.2017, 20:10:32] • Gmina Golczewo

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

fot. Czytelnik

Jeden z naszych Czytelników ostrzega przed Barszczem Sosnowskiego. Na tę bardzo niebezpieczną dla ludzi roślinę, natknął się w miejscowości Niemica w gminie Golczewo. Jak widać na załączonych zdjęciach sytuacja jest bardzo poważna. - Proszę o interwencję w sprawie niebezpiecznego Barszczu Sosnowskiego, który odrósł w Niemicy - ostrzega Czytelnik.

Przypomnijmy, że bliski kontakt z tą właśnie rośliną może okazać się bardzo groźny dla naszego zdrowia. Sok wydzielany przez te rośliny wywołuje na ciele poważne zmiany skórne. Walka z nim jest trudna, ponieważ bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Śmiertelnie niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego w Niemicy!

fot. Czytelnik

Miejmy nadzieję, że po interwencji naszego Czytelnika odpowiedzialne służby szybko wezmą się do pracy. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Golczewie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Czwartek [29.06.2017, 23:07:36] • [IP: 83.23.252.**]

Barszcz sosnowskiego powinno się siać. Jest to świetna roślina miododajna. Suszony korzeń jest stosowany na reumatyzm a ścięty zapachem przypomina magii.Zamiast pisać że jestem głupi sprawdźcie to.

Gość • Czwartek [29.06.2017, 19:45:22] • [IP: 83.11.87.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [28.06.2017, 23:54:46] • [IP: 83.11.116.***]

no chyba ze zimna zupa

Gość • Środa [28.06.2017, 08:23:58] • [IP: 83.21.36.***]

Poprostu trzeba dokładnie sprawdzić-- wrzucić sołtysa jak się poparzy to jest to barszcz a jak się nie poparzy to nie jest to barszcz tylko inna zupa.

Gość • Środa [28.06.2017, 08:14:48] • [IP: 83.11.86.***]

Barszcz nie barszcz, ale lepiej się do tego nie zbliżać.

Gość • Środa [28.06.2017, 07:56:02] • [IP: 37.47.140.**]

dla mnie to jest Barszcz zwyczajny, a nie Sosnowskiego. czy tak trudno jest wpisać hasło w google i porównać ? Szukacie sensacji ? to może zajmijcie się czymś, na czym się znacie. .. choć wątpię, że i to przyniesie jakiś wymierny efekt... botanicy od siedmiu boleści. .. ehhh...

Gość • Środa [28.06.2017, 07:51:30] • [IP: 83.11.151.***]

Do Gość • Środa [28.06.2017, 06:44:00] • [IP: 5.172.238.**] Jeśli były robione badania i nie jest do barszcz, to sorry niech sobie dalej rośnie. Jednak ja bym tam nie zaryzykował wejścia z gołym dupskiem a Ty?

Gość • Środa [28.06.2017, 06:44:00] • [IP: 5.172.238.**]

W Dargoszewie były robione badania co do tej rośliny I nie jest to Barszcz Sosnowskiego.

Gość • Wtorek [27.06.2017, 23:38:33] • [IP: 77.114.24.**]

co roku w tym miejscu to rośnie przynajmniej od 15lat

Gość • Wtorek [27.06.2017, 22:11:36] • [IP: 83.8.42.**]

To nie barszcz sosnowskiego tylko tego czyja jest działka...no chyba ze sosnowskiego :-)

Gość • Wtorek [27.06.2017, 21:49:49] • [IP: 178.238.247.**]

W tej sprawie. ... ta istnieje dłużej niż ten śmieszny p..l

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:54:23] • [IP: 46.35.42.***]

To przyjdź i sprawdź to się przekonasz czy to jest ta roślina czy zwykła pokrzywa.

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:54:04] • [IP: 77.253.197.**]

2 lata temu byla afera w tym samy miejscu z barszczem!

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:38:12] • [IP: 79.186.132.***]

Barszcz Sosnowskiego wygląda nieco inaczej. Wypada sprawdzić zanim się doda zdjęcia

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:27:25] • [IP: 83.11.151.***]

Zapraszam do Dargoszewa, tam też rozpleniło się to cholerstwo i nikt na to nie zwraca uwagi

Gość • Wtorek [27.06.2017, 20:16:50] • [IP: 188.146.68.***]

Ale czy to napewno barszcz Sosnowskiego??

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ 11 stycznia 2022 roku, pomiędzy Zarządem Portu Morskiego Dziwnów a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, została podpisana umowa, na mocy której do Dziwnowa trafi 11.822.334,49pln na przebudowę tzw. nabrzeża skarpowego na odcinku Stacja Paliw – teren dawnej Spółdzielni Przetwórstwa Rybackiego „Bellona” (w osi ulicy Słowackiego). Szczególnie godnym podkreślenia jest fakt, że w/w kwota stanowi 100% wartości inwestycji. Całość prac odbywa się w ramach działania „Porty rybackie, miejsca wyładunku, giełdy rybne i przystanie - inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury portów rybackich.” ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■