POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.02.2017, 14:41:34] • Międzyzdroje

V edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

V edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

fot. Organizator

W dniu 26 lutego 2017 r. zorganizowana została w Międzyzdrojach V ogólnopolska edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W Międzyzdrojach impreza odbyła się po raz trzeci. Bieg ten zawsze towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pomimo deszczowej pogody w biegu uczestniczyło 132 biegaczy. Byli to biegacze lokalni, z gmin sąsiednich oraz wielu polskich miast.

Biegały całe rodziny, dzieci i młodzież oraz seniorzy.

Bieg rozpoczynał się na terenie Golden Tulip Międzyzdroje Residence i kończył na promenadzie w amfiteatrze. Po rejestracji w biurze zapisów, uczestnicy w przyjaznej i miłej atmosferze rozgrzewali się na trawniku Golden Tulip.

O godzinie 12.00 w biegu o długości 1963 m startowało 54 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli:
1. Jakub Wolender (Szczecin)
2. Marek Dołęgowski (Kołczewo)
3. Bartłomiej Musiał (Wysoka Kamieńska)

O godzinie 12.30 w biegu o długości 5 km startowało 78 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli:

1. Arkadiusz Borysiuk (Kamień Pomorski)
2. Robert Szych (Szczecin)
3. Monika Jackiewicz (Szczecin)

Ogólnopolskim organizatorem imprezy była Fundacja Wolność i Demokracja. Głównymi koordynatorami „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyzdrojach byli harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej we współpracy z Gminą Międzyzdroje, Międzynarodowym Domem Kultury oraz Fundacją Motywacja i Działanie. Podczas biegu nad bezpieczeństwem czuwali żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa, Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej z Międzyzdrojów oraz Ratownicy Medyczni z Pogotowia Ratunkowego.

Dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom i osobom, które pomagały przygotować bieg. Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć na stronach:

swinoujscie.zhp.pl/wiadomosci/v-edycja-tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych/

www.miedzyzdroje.pl/aktualnosci/pokaz/1099_v_edycja_?tropem_wilczym_bieg_pamieci_zolnierzy_wykletych

pwd. Tomasz Rychłowski
Koordynator V edycji
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
w Międzyzdrojach
fot. Kamil Mąka, Jakub Kulesza


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■