POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.02.2017, 14:41:34] • Międzyzdroje

V edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

V edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

fot. Organizator

W dniu 26 lutego 2017 r. zorganizowana została w Międzyzdrojach V ogólnopolska edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W Międzyzdrojach impreza odbyła się po raz trzeci. Bieg ten zawsze towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pomimo deszczowej pogody w biegu uczestniczyło 132 biegaczy. Byli to biegacze lokalni, z gmin sąsiednich oraz wielu polskich miast.

Biegały całe rodziny, dzieci i młodzież oraz seniorzy.

Bieg rozpoczynał się na terenie Golden Tulip Międzyzdroje Residence i kończył na promenadzie w amfiteatrze. Po rejestracji w biurze zapisów, uczestnicy w przyjaznej i miłej atmosferze rozgrzewali się na trawniku Golden Tulip.

O godzinie 12.00 w biegu o długości 1963 m startowało 54 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli:
1. Jakub Wolender (Szczecin)
2. Marek Dołęgowski (Kołczewo)
3. Bartłomiej Musiał (Wysoka Kamieńska)

O godzinie 12.30 w biegu o długości 5 km startowało 78 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli:

1. Arkadiusz Borysiuk (Kamień Pomorski)
2. Robert Szych (Szczecin)
3. Monika Jackiewicz (Szczecin)

Ogólnopolskim organizatorem imprezy była Fundacja Wolność i Demokracja. Głównymi koordynatorami „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyzdrojach byli harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej we współpracy z Gminą Międzyzdroje, Międzynarodowym Domem Kultury oraz Fundacją Motywacja i Działanie. Podczas biegu nad bezpieczeństwem czuwali żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa, Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej z Międzyzdrojów oraz Ratownicy Medyczni z Pogotowia Ratunkowego.

Dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom i osobom, które pomagały przygotować bieg. Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć na stronach:

swinoujscie.zhp.pl/wiadomosci/v-edycja-tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych/

www.miedzyzdroje.pl/aktualnosci/pokaz/1099_v_edycja_?tropem_wilczym_bieg_pamieci_zolnierzy_wykletych

pwd. Tomasz Rychłowski
Koordynator V edycji
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
w Międzyzdrojach
fot. Kamil Mąka, Jakub Kulesza


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■