POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.02.2017, 11:46:12] • Powiat Kamieński

Kostrzyńsko - słubicka specjalna strefa ekonomiczna energią do rozwoju powiatu kamieńskiego?

Regulacja kostrzyńsko - słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej ma za zadanie Tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju nowych inwestycji na terenie województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego zgodnie z planem rozwoju kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Jak się okazuje, regulacja obejmie także powiat kamieński.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 grudnia 2016 r. a podpisała się pod nim Prezes Rady Ministrów - Beata Szydło.

Rekomendowane rozwiązanie, w tym planowane narzędzia interwencji, i oczekiwany efekt

Optymalnym rozwiązaniem jest wydanie rozporządzenia zmieniającego granice i obszar kosztryńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, w wyniku czego instrumentem są objęte zostaną nowe obszary o łącznej powierzchni 68,8554 ha, z czego 18,7652 ha to grunty prywatne. Grunty publiczne położone są na terenie Rzepina, Krzeszyc, Kłodawy i Golczewa. Grunty prywatne, włączane w związku z planowanymi inwestycjami CIECH Vitrosilicon S.A.i BA Glass Poland sp. z o.o. znajdują się w Żarach i Sierakowie. Grunt będący w posiadaniu Gedia Poland sp. z o.o. jest włączany w oparciu o kryterium niezbędności terenu. Proponowana zmiana granic strefy tworzy warunki do realizacji nowych inwestycji, w wyniku których w perspektywie kilku najbliższych lat może powstać ok. 2010 nowych miejsc pracy przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ok. 560 mln zł.

Wpływ na rynek pracy


Ocenia się, że proponowana zmiana granic strefy pozwoli na utworzenie ok. 2000 nowych, trwałych miejsc pracy na terenie samej strefy. Na podstawie danych pochodzących od przedsiębiorców działających na terenie kostrzyńsko-słubickiej strefy szacuje się, że na każde jedno nowe miejsce pracy utworzone na jej terenie przypada ok. 0,2 nowego miejsca pracy poza strefą, co daje dodatkowo ok. 400 etatów. Należy jednocześnie pamiętać, że nie jest możliwe precyzyjne określenie zatrudnienia poza strefą, gdyż jest to bezpośrednio związane z charakterem inwestycji realizowanych w strefie.

Wykorzystano informacje przesłane przez Agnieszkę Matuła-Dziduch
Starszą Specjalistkę Manager Projektów Inwestycyjnych


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [08.02.2017, 23:55:43] • [IP: 83.11.186.***]

niezrozumiała ta informacja.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■