POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.02.2017, 11:46:12] • Powiat Kamieński

Kostrzyńsko - słubicka specjalna strefa ekonomiczna energią do rozwoju powiatu kamieńskiego?

Regulacja kostrzyńsko - słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej ma za zadanie Tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju nowych inwestycji na terenie województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego zgodnie z planem rozwoju kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Jak się okazuje, regulacja obejmie także powiat kamieński.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 grudnia 2016 r. a podpisała się pod nim Prezes Rady Ministrów - Beata Szydło.

Rekomendowane rozwiązanie, w tym planowane narzędzia interwencji, i oczekiwany efekt

Optymalnym rozwiązaniem jest wydanie rozporządzenia zmieniającego granice i obszar kosztryńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, w wyniku czego instrumentem są objęte zostaną nowe obszary o łącznej powierzchni 68,8554 ha, z czego 18,7652 ha to grunty prywatne. Grunty publiczne położone są na terenie Rzepina, Krzeszyc, Kłodawy i Golczewa. Grunty prywatne, włączane w związku z planowanymi inwestycjami CIECH Vitrosilicon S.A.i BA Glass Poland sp. z o.o. znajdują się w Żarach i Sierakowie. Grunt będący w posiadaniu Gedia Poland sp. z o.o. jest włączany w oparciu o kryterium niezbędności terenu. Proponowana zmiana granic strefy tworzy warunki do realizacji nowych inwestycji, w wyniku których w perspektywie kilku najbliższych lat może powstać ok. 2010 nowych miejsc pracy przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ok. 560 mln zł.

Wpływ na rynek pracy


Ocenia się, że proponowana zmiana granic strefy pozwoli na utworzenie ok. 2000 nowych, trwałych miejsc pracy na terenie samej strefy. Na podstawie danych pochodzących od przedsiębiorców działających na terenie kostrzyńsko-słubickiej strefy szacuje się, że na każde jedno nowe miejsce pracy utworzone na jej terenie przypada ok. 0,2 nowego miejsca pracy poza strefą, co daje dodatkowo ok. 400 etatów. Należy jednocześnie pamiętać, że nie jest możliwe precyzyjne określenie zatrudnienia poza strefą, gdyż jest to bezpośrednio związane z charakterem inwestycji realizowanych w strefie.

Wykorzystano informacje przesłane przez Agnieszkę Matuła-Dziduch
Starszą Specjalistkę Manager Projektów Inwestycyjnych


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [08.02.2017, 23:55:43] • [IP: 83.11.186.***]

niezrozumiała ta informacja.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■