POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [21.07.2016, 17:03:24] • Gmina Dziwnów

Co się wyrabia w Dziwnowie? - mocne słowa oburzonej Czytelniczki na temat strefy parkowania

Co się wyrabia w Dziwnowie? - mocne słowa oburzonej Czytelniczki na temat strefy parkowania

fot. Czytelnik

Sezon w nadmorskich miejscowościach to dla niektórych najlepsza okazja do zarobienia na cały rok. Chodzi tu głównie o prywatnych przedsiębiorców, właścicieli stoisk z pamiątkami, restauratorów. Wszędzie jednak obowiązują określone zasady, regulowane odpowiednimi uchwałami. Wyjątkiem zdaje się opłata za parkowanie, dość swobodnie traktowana w gminie Dziwnów - w tej sprawie napisała do naszej redakcji oburzona turystka.

- Witam, chciałabym przestrzec turystów przed tym co wyrabiane jest w Dziwnowie- rozpoczyna swój list - Mianowicie: przyjechałam dziś do Dziwnowa, zaparkowałam auto i jak na turystę przystało poszłam z rodziną na plażę. Wiedziałam o tym, iż za parkowanie płaci się teraz od poniedziałku do piątku. Co znajduję za wycieraczką po powrocie? Wezwanie do zapłaty...

Ukarana mandatem turystka sprawdziła na stronie urzędu odpowiedni dokument. Jest to Uchwała Nr XX/186/2016 zmieniająca Uchwałę Nr VI/36/2015 Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 31 marca 2015r. w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie Dziwnowa, Dziwnówka i Międzywodzia, ustalenia opłat za parkowanie w tych strefach, opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania, zmienionej Uchwałą Nr XVIII/16/2016 Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 16 marca 2016r., w której czarno na białym napisano, iż płaci się za parkowanie od poniedziałku do piątku. Nie w weekend!

- Parkometry powinny być w weekend zablokowane!- kończy się list rozgoryczonej tą ewidentną niekonsekwencją Czytelniczki. Poruszony problem nie jest jednorazowy, otrzymujemy wiele tego typu sygnałów, podobnie jest także w Międzyzdrojach. W jaki sposób władze gminy wyjaśnią pobieranie opłat w weekend, mimo iż ustawa postanawia coś innego?

Jak sytuację tłumaczy Urząd Miejski w Dziwnowie?

- W odniesieniu do listu informuję, iż w Dziwnowie przy ulicy Kościelnej ( obok kościoła) jest parking miejski, płatny w okresie sezonu letniego od 1 lipca do 31 sierpnia ( oznakowany znakiem D-18 z naklejką „ Płatny” + tabliczka informacyjna z datą i godzinami pobierania opłaty za parkowanie) . Na parkingu jest parkomat, parking miejski nie jest Strefą Płatnego Parkowania. Opłata na parkingach gminnych jest pobierana niezmiennie we wszystkie dni tygodnia. Działanie parkingów gminnych normuje Uchwała Nr VII/50/2015 Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 18 maja 2015 r., zmieniona Uchwałą Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 27 października 2015 r. w sprawie ustalenia zasad korzystania z parkingów, sposobu pobierania i wysokości opłat za parkowanie pojazdów na parkingach niestrzeżonych zlokalizowanych na terenach niebędących drogami publicznymi. Uchwały są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie- bip.dziwnow.pl- wyjaśnia burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Czwartek [29.12.2016, 10:01:01] • [IP: 83.11.86.***]

Gość • Środa [12.10.2016, 10:15:20] • [IP: 83.168.107.**]

Wieśniara szkoda czasu Burmistrza na odpowiedź. Nie chcemy PIENIACZY ! ! ! !

mieszkaniec komercja • Niedziela [09.10.2016, 16:12:34] • [IP: 79.186.57.***]

oj Goscie bananowi, myslicie że jak zapłacicie za pobyt w sezonie to wszystko macie za darmo, o nie, chcesz moczyć dupę w morzu to płac.

Gość • Sobota [01.10.2016, 06:22:45] • [IP: 79.184.164.***]

Trzeba odróżnić SPP od płatnego parkingu. W Szczecinie też są takie parkingi gdzie trzeba płacić w niedzielę i nikt tu nie płacze i listów nie pisze. Prosta kobieta przyjechała z wioski i się zagubiła a ikamień robi z tego sensację...

Gość • Piątek [30.09.2016, 13:38:43] • [IP: 91.231.92.**]

BO GDY NADCHODZI JESIEŃ I ZIMA TO W DZIWNOWIE I OŚCIENNYCH MIEJSCOWOŚCIACH PSY DUPAMI SZCZEKAJĄ I DLA TEGO WSZYSCY SĄ ZAROBIĆ NA TURYSTACH. W LATACH 90 MIESZKAŁEM W DZIWNOWIE PRZEZ 2, 5 ROKU OCZYWIŚCIE TYMCZASOWO I WIEM JAK BYŁO GDY DZIWNÓW BYŁ TYLKO OSADĄ RYBACKĄ, A ŻE W 1997 ROKU UZYSKAŁ PRAWA MIEJSKIE TO TERAZ CAŁA MORDA NADMORSKI KURORT.

Gość • Środa [28.09.2016, 18:35:23] • [IP: 83.20.206.**]

a w szczecinie czy poznaniu to nie trzeba płacić przyjedz pociągiem albo busem to będzie za darmo, a tak tylko jęki typowe dla polskiego turysty

Winiu • Niedziela [25.09.2016, 15:46:25] • [IP: 62.140.137.**]

Turyści nie płaczcie że trzeba płacić! Jak nie stać jednego z drugim to siedź w domu i oglądaj morze w TV.

Gość • Środa [14.09.2016, 21:39:25] • [IP: 188.146.134.***]

po takich burakach ja wy miejscowi licza tylko szkody

Gość • Niedziela [11.09.2016, 13:55:59] • [IP: 92.42.114.***]

Jak się nie podoba jedżcie do Świnoujścia, tam za darmo postoicie w kolejce na prom, ale za to widoki i komary, ale Promenada super.

Gość • Środa [07.09.2016, 10:05:34] • [IP: 83.11.84.***]

nie tylko w Dziwnowie tak traktują turystów w Łukęcinie nie ma wyznaczonych parkingów a płacić trzeba chamstwo

Gość • Wtorek [06.09.2016, 17:32:52] • [IP: 79.186.58.**]

Popieram w 100% mojego przedmówce

Gość • Wtorek [30.08.2016, 13:06:07] • [IP: 5.60.106.**]

Czy pan Józwiak nie może zrozumieć, że takim postępowaniem nie przyciągnie turystów, lecz ich zniechęci do odwiedzana Dziwnowa. Ciekawe skąd pozyska pieniądze na inwestycje. Nie wiem czy mieszkańcy gminy Dziwnów takiego Burmistrza wybierali, bo ja takiego bym nie chciał. Proszę o refleksje.

Gość • Czwartek [25.08.2016, 03:55:37] • [IP: 1.39.8.***]

Płacić! Przyjeżdża chamstwo i wieśniactwo z całej Polski to niech płacą!

Gość • Środa [10.08.2016, 20:16:28] • [IP: 77.253.193.***]

W d... mam te nadmorskie, pazerne dziury! Własną matke sprzedaliby zeby tylko zarobic.Turysta to dla nich chodzący portfel a ciekawe co zrobią jak sie na nich wypniemy... Dziadostwo. Za psie żarcie w knajpie trzeba płacić jak za królewskie jadło, za świeży luft płacić, kwatery też słono bulić... A jakby było mało to za parkingi tez. .. Nigdy wiecej dziur nadmorskich.

Gość • Czwartek [04.08.2016, 22:33:32] • [IP: 83.20.73.***]

najwięcej kas płacą mieszkańcy a my ludzie znający prawo NIE PŁACIMY NIC dziękujmy

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 23:31:43] • [IP: 83.11.179.***]

Do Dziwnowa nie ma po co jechać. Ani tam ładnie, ani przyjaźnie. Zamknijcie tą dziurę już na rogatkach.

Lutek Narożniak • Czwartek [28.07.2016, 00:20:31] • [IP: 109.241.63.***]

Niedługo będziemy płacić za otwarte oczy bo widok też kosztuje gminę i to ho ho! We łbach się wszystkim poprzewracało i tyle, bojkotować te pipidówki gdzie trzeba płacić za każdą pierółkę!

Gość • Środa [27.07.2016, 19:40:38] • [IP: 37.47.172.**]

W Międzyzdrojach w ogóle nie można legalnie zaparkować. Parkingów płatnych jest tak mało, że wszystkie są zajęte, w pozostałych miejscach jest zakaz parkowania oznaczony wprost zakazem lub jako strefa zamieszkania bez bezpośredniego znaku zakazu. Straż Miejska traktuje kierowców jak przestępców, każdy kto przyjdzie w związku z wewaniem jest traktowany jak przestępca. Lepiej omijać te miejscowości szerokim łukiem, bo nawet nie ma bezpłatnego parkingu.

Gość • Niedziela [24.07.2016, 22:52:48] • [IP: 83.12.180.**]

To nie jest w ogóle parking nie ma poziomych znaków pokazujących jak się ustawić czyli można nawet postawić w poprzek przy samym wjeździe

Gość • Niedziela [24.07.2016, 14:37:32] • [IP: 79.186.61.**]

Szczególnie ten sztywny złodziej

Gość • Sobota [23.07.2016, 15:41:23] • [IP: 83.11.173.**]

Złodzieje!!

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nowe znaki drogowe w Lubinie do poprawki. „Pasy, linie, zygzaczki” wzbudzają śmiech mieszkańców ■ Stop przemocy w rodzinie. O tym jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie dowiedzą się członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych z województwa zachodniopomorskiego podczas 2-dniowych szkoleń, 26-27 października - powiat kamieński. Spotkania dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego ■ Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym pracowników z Hortobágyi Nemzeti Park ■ Ponad 13 milionów noclegów wykupili w ubiegłym roku turyści w województwie zachodniopomorskim - wynika z danych GUS-u. To przyjezdni nie tylko z Polski, ale całej Europy. Jak twierdzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, to lepszy wynik niż osiągają takie regiony turystyczne jak Malta, Bułgaria, Belgia czy Finlandia ■ Festyn Rodzinny III Święto Pieczonego Ziemniaka w Wapnicy ■ Renault dachowało na 102. Kierująca jechała zbyt szybko!. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej numer 102. W pobliżu miejscowości Wisełka, kierująca renault megane jechała zbyt szybko, wpadła w poślizg, a następnie osobówka dachowała. W momencie wypadku, pojazdem podróżowały dwie osoby. - Kierująca i pasażerka opuściły pojazd o własnych siłach, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala – mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Nowy film Patryka Vegi- Botoks do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! ■ Kolejne spotkanie Żaków za nami. W słoneczną niedzielę w Świnoujściu na boisku syntetycznym odbył się kolejny turniej ligowy Żaków ZZPN. ■ Akt założycielski szkoły podstawowej w Dziwnowie. Dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27, z dniem 1 września 2017 r. staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27 ■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■