POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [21.07.2016, 17:03:24] • Gmina Dziwnów

Co się wyrabia w Dziwnowie? - mocne słowa oburzonej Czytelniczki na temat strefy parkowania

Co się wyrabia w Dziwnowie? - mocne słowa oburzonej Czytelniczki na temat strefy parkowania

fot. Czytelnik

Sezon w nadmorskich miejscowościach to dla niektórych najlepsza okazja do zarobienia na cały rok. Chodzi tu głównie o prywatnych przedsiębiorców, właścicieli stoisk z pamiątkami, restauratorów. Wszędzie jednak obowiązują określone zasady, regulowane odpowiednimi uchwałami. Wyjątkiem zdaje się opłata za parkowanie, dość swobodnie traktowana w gminie Dziwnów - w tej sprawie napisała do naszej redakcji oburzona turystka.

- Witam, chciałabym przestrzec turystów przed tym co wyrabiane jest w Dziwnowie- rozpoczyna swój list - Mianowicie: przyjechałam dziś do Dziwnowa, zaparkowałam auto i jak na turystę przystało poszłam z rodziną na plażę. Wiedziałam o tym, iż za parkowanie płaci się teraz od poniedziałku do piątku. Co znajduję za wycieraczką po powrocie? Wezwanie do zapłaty...

Ukarana mandatem turystka sprawdziła na stronie urzędu odpowiedni dokument. Jest to Uchwała Nr XX/186/2016 zmieniająca Uchwałę Nr VI/36/2015 Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 31 marca 2015r. w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie Dziwnowa, Dziwnówka i Międzywodzia, ustalenia opłat za parkowanie w tych strefach, opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania, zmienionej Uchwałą Nr XVIII/16/2016 Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 16 marca 2016r., w której czarno na białym napisano, iż płaci się za parkowanie od poniedziałku do piątku. Nie w weekend!

- Parkometry powinny być w weekend zablokowane!- kończy się list rozgoryczonej tą ewidentną niekonsekwencją Czytelniczki. Poruszony problem nie jest jednorazowy, otrzymujemy wiele tego typu sygnałów, podobnie jest także w Międzyzdrojach. W jaki sposób władze gminy wyjaśnią pobieranie opłat w weekend, mimo iż ustawa postanawia coś innego?

Jak sytuację tłumaczy Urząd Miejski w Dziwnowie?

- W odniesieniu do listu informuję, iż w Dziwnowie przy ulicy Kościelnej ( obok kościoła) jest parking miejski, płatny w okresie sezonu letniego od 1 lipca do 31 sierpnia ( oznakowany znakiem D-18 z naklejką „ Płatny” + tabliczka informacyjna z datą i godzinami pobierania opłaty za parkowanie) . Na parkingu jest parkomat, parking miejski nie jest Strefą Płatnego Parkowania. Opłata na parkingach gminnych jest pobierana niezmiennie we wszystkie dni tygodnia. Działanie parkingów gminnych normuje Uchwała Nr VII/50/2015 Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 18 maja 2015 r., zmieniona Uchwałą Rady Miejskiej w Dziwnowie z dnia 27 października 2015 r. w sprawie ustalenia zasad korzystania z parkingów, sposobu pobierania i wysokości opłat za parkowanie pojazdów na parkingach niestrzeżonych zlokalizowanych na terenach niebędących drogami publicznymi. Uchwały są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie- bip.dziwnow.pl- wyjaśnia burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Czwartek [29.12.2016, 10:01:01] • [IP: 83.11.86.***]

Gość • Środa [12.10.2016, 10:15:20] • [IP: 83.168.107.**]

Wieśniara szkoda czasu Burmistrza na odpowiedź. Nie chcemy PIENIACZY ! ! ! !

mieszkaniec komercja • Niedziela [09.10.2016, 16:12:34] • [IP: 79.186.57.***]

oj Goscie bananowi, myslicie że jak zapłacicie za pobyt w sezonie to wszystko macie za darmo, o nie, chcesz moczyć dupę w morzu to płac.

Gość • Sobota [01.10.2016, 06:22:45] • [IP: 79.184.164.***]

Trzeba odróżnić SPP od płatnego parkingu. W Szczecinie też są takie parkingi gdzie trzeba płacić w niedzielę i nikt tu nie płacze i listów nie pisze. Prosta kobieta przyjechała z wioski i się zagubiła a ikamień robi z tego sensację...

Gość • Piątek [30.09.2016, 13:38:43] • [IP: 91.231.92.**]

BO GDY NADCHODZI JESIEŃ I ZIMA TO W DZIWNOWIE I OŚCIENNYCH MIEJSCOWOŚCIACH PSY DUPAMI SZCZEKAJĄ I DLA TEGO WSZYSCY SĄ ZAROBIĆ NA TURYSTACH. W LATACH 90 MIESZKAŁEM W DZIWNOWIE PRZEZ 2, 5 ROKU OCZYWIŚCIE TYMCZASOWO I WIEM JAK BYŁO GDY DZIWNÓW BYŁ TYLKO OSADĄ RYBACKĄ, A ŻE W 1997 ROKU UZYSKAŁ PRAWA MIEJSKIE TO TERAZ CAŁA MORDA NADMORSKI KURORT.

Gość • Środa [28.09.2016, 18:35:23] • [IP: 83.20.206.**]

a w szczecinie czy poznaniu to nie trzeba płacić przyjedz pociągiem albo busem to będzie za darmo, a tak tylko jęki typowe dla polskiego turysty

Winiu • Niedziela [25.09.2016, 15:46:25] • [IP: 62.140.137.**]

Turyści nie płaczcie że trzeba płacić! Jak nie stać jednego z drugim to siedź w domu i oglądaj morze w TV.

Gość • Środa [14.09.2016, 21:39:25] • [IP: 188.146.134.***]

po takich burakach ja wy miejscowi licza tylko szkody

Gość • Niedziela [11.09.2016, 13:55:59] • [IP: 92.42.114.***]

Jak się nie podoba jedżcie do Świnoujścia, tam za darmo postoicie w kolejce na prom, ale za to widoki i komary, ale Promenada super.

Gość • Środa [07.09.2016, 10:05:34] • [IP: 83.11.84.***]

nie tylko w Dziwnowie tak traktują turystów w Łukęcinie nie ma wyznaczonych parkingów a płacić trzeba chamstwo

Gość • Wtorek [06.09.2016, 17:32:52] • [IP: 79.186.58.**]

Popieram w 100% mojego przedmówce

Gość • Wtorek [30.08.2016, 13:06:07] • [IP: 5.60.106.**]

Czy pan Józwiak nie może zrozumieć, że takim postępowaniem nie przyciągnie turystów, lecz ich zniechęci do odwiedzana Dziwnowa. Ciekawe skąd pozyska pieniądze na inwestycje. Nie wiem czy mieszkańcy gminy Dziwnów takiego Burmistrza wybierali, bo ja takiego bym nie chciał. Proszę o refleksje.

Gość • Czwartek [25.08.2016, 03:55:37] • [IP: 1.39.8.***]

Płacić! Przyjeżdża chamstwo i wieśniactwo z całej Polski to niech płacą!

Gość • Środa [10.08.2016, 20:16:28] • [IP: 77.253.193.***]

W d... mam te nadmorskie, pazerne dziury! Własną matke sprzedaliby zeby tylko zarobic.Turysta to dla nich chodzący portfel a ciekawe co zrobią jak sie na nich wypniemy... Dziadostwo. Za psie żarcie w knajpie trzeba płacić jak za królewskie jadło, za świeży luft płacić, kwatery też słono bulić... A jakby było mało to za parkingi tez. .. Nigdy wiecej dziur nadmorskich.

Gość • Czwartek [04.08.2016, 22:33:32] • [IP: 83.20.73.***]

najwięcej kas płacą mieszkańcy a my ludzie znający prawo NIE PŁACIMY NIC dziękujmy

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 23:31:43] • [IP: 83.11.179.***]

Do Dziwnowa nie ma po co jechać. Ani tam ładnie, ani przyjaźnie. Zamknijcie tą dziurę już na rogatkach.

Lutek Narożniak • Czwartek [28.07.2016, 00:20:31] • [IP: 109.241.63.***]

Niedługo będziemy płacić za otwarte oczy bo widok też kosztuje gminę i to ho ho! We łbach się wszystkim poprzewracało i tyle, bojkotować te pipidówki gdzie trzeba płacić za każdą pierółkę!

Gość • Środa [27.07.2016, 19:40:38] • [IP: 37.47.172.**]

W Międzyzdrojach w ogóle nie można legalnie zaparkować. Parkingów płatnych jest tak mało, że wszystkie są zajęte, w pozostałych miejscach jest zakaz parkowania oznaczony wprost zakazem lub jako strefa zamieszkania bez bezpośredniego znaku zakazu. Straż Miejska traktuje kierowców jak przestępców, każdy kto przyjdzie w związku z wewaniem jest traktowany jak przestępca. Lepiej omijać te miejscowości szerokim łukiem, bo nawet nie ma bezpłatnego parkingu.

Gość • Niedziela [24.07.2016, 22:52:48] • [IP: 83.12.180.**]

To nie jest w ogóle parking nie ma poziomych znaków pokazujących jak się ustawić czyli można nawet postawić w poprzek przy samym wjeździe