POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [01.08.2010, 15:35:33] • Kamień Pomorski

Zespoły ludowe porwały publiczność do tańca

Zespoły ludowe porwały publiczność do tańca

fot. Wojtek Basałygo

Od soboty w Kamieniu Pomorskim odbywa się Festiwal Kultury Ludowej. Zespoły ludowe wystąpiły na błoniach nad zalewem. Przygotowano także pokazy wikingów, a po zmroku misterium światła.

Dla mieszkańców i turystów zaplanowano moc atrakcji. Przez całą sobotę ze sceny przygrywały w pięknych ludowych strojach kapele z całej Polski. Zespoły rywalizowały ze sobą o nagrodę festiwalu. Ludowe przygrywki porwały do tańca pod sceną kilkadziesiąt osób.

Zespoły ludowe porwały publiczność do tańca

fot. Wojtek Basałygo

- Młodzi mieli swoje popowe zespoły podczas regat żaglówek, a teraz przygotowano coś dla starszych. - Bardzo się cieszę, bo przy ludowych dźwiękach nogi same rwą się do tańca – mówi pani Marianna z Kamienia.

Festiwal Kultury Ludowej to coś nie tylko dla starszych mieszkańców. Młodzi także znajdą coś dla siebie.

Zespoły ludowe porwały publiczność do tańca

fot. Wojtek Basałygo

Na niedzielę zaplanowano piknik historyczny podczas którego swoją walecznością popiszą się Wikingowie. Wieczorem organizatorzy przygotowali misterium światła. Po zmroku wolontariusze z KDK będą wypuszczać kolorowe lampiony, unoszące się pod wpływem ogrzewanego powietrza.

Zespoły ludowe porwały publiczność do tańca

fot. Wojtek Basałygo

Występ zespołu Percival Schuttenbach z Lubina grający folk-metal zaplanowano w niedzielę o godz. 21.

WYNIKI XIV Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim.

Spośród 33 zespołów, które zaprezentowały się na festiwalowej scenie komisja wyróżniła 10 z nich:

- zespół śpiewaczy TRZECH" - z Koszalina
- zespół śpiewaczy "POD GRUSZĄ" - z Kurska
- zespół śpiewaczy "ROSA" - z Drągowiny
- zespół śpiewaczy "JARZĘBINA" - z Sieniawy Żarskiej
- zespół śpiewaczy "DRZEWICZANIE" - z Kostrzyna nad Odrą
- zespół śpiewaczy "STEPNICZANIE" - ze Stepnicy
- zespół śpiewaczy "JAGIENKI" - z Bogdańca
- zespół śpiewaczy "KALINA" - z Kobylanki
- zespół śpiewaczy "WESOŁA GROMADA" - z Mirostowic Górnych
- zespół śpiewaczy "SERBOWIACY" - z Głogowa

W kategorii zespoły śpiewacze przyznano następujące miejsca :
III miejsce - nie przyznano
II miejsce - "KUKUŁECZKA" - z Brojc
"STAWNIANKI" - ze Stawna
I miejsce - "RUTKA" - z Goleniowa

W kategorii zespoły śpiewacze amatorskiego ruchu artystycznego Jury przyznało miejsca :
III miejsce - nie przyznano
II miejsce - "WARZĘGOWIANIE" - z Warzęgowa
"WICHOWIANKI" - z Wichowa
I miejsce - "ODRZANKI" - z Górzycy

W kategorii kapele przyznano miejsca :
III miejsce - nie przyznano
II miejsce - "SMOLNICZANIE" - ze Smolnika
I miejsce - "KAPELA RYCHA" - z Nowogardu

Nagrodę za najlepszą pieśń współczesną im. Jana Iwaszczyszyna otrzymał zespół "DRZEWICZANIE" z Kostrzyna nad Odrą.

Dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury Pan Stanisław Motyka przyznał nagrodę specjalną dla zespołu dziecięcego "MAŁA TĘCZA" z Olbrachtowa.

Grand Prix Festiwalu zdobyła - Kapela "SWATY" z Koszalina.

Ponadto Dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury postanowił przyznać nagrodę dla Pani Lidii Dziobak za sprawne i profesjonalne poprowadzenie tegorocznego Festiwalu, a także zespołowi "RELAX" za ogromne zaangażowanie i pomoc przy organizacji Festiwalu.

Jury dziękuje organizatorom za sprawny przebieg imprezy.


Zaktualizowano: Poniedziałek [02.08.2010, 16:44:35]

komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Niedziela [22.08.2010, 20:23:41] • [IP: 83.168.86.**]

Pani Wiesiu to już pani nie miała z kim tańczyć, tylko z tym nieudacznikiem Jądrusiem? Ja na pewno tańczyłbym z panią lepiej! Kobieta super, facet dno!

Ryszard Czwarty • Niedziela [22.08.2010, 01:09:30] • [IP: 95.41.148.**]

Są różne rodzaje muzyki i różne festiwale muzyczne, -chodźmy na te, które nam się podobają. Muzyka popularno-ludowo-biesiadna będzie zawsze!! bo jest po prostu potrzebna i dobra. Gwarantuję tym Paniom i Panom, którym się taka muzyka dzisiaj nie podoba, że za 20, 30, a może 40 lat zrozumieją i docenią wartość każdej dobrej muzyki.

Ryszard Czwarty • Niedziela [22.08.2010, 00:38:20] • [IP: 95.41.148.**]

A ja napisałem tekst i skomponowałem muzykę o tym Festiwalu, tylko szkoda że Jury tego nie zauważyło. "W Kamyku na ludowo" Na Pomorzu, nad Zalewem, w Kamyku kochanym, Gdzie wesoło i radośnie, gdzie są ładne panny. Wymyślono, uradzono: że każdego lata, Trzeba śpiewać, muzykować, w ludowych klimatach. Trzeba śpiewać, muzykować, w ludowych klimatach. Refr. Tu w Kamyku, raz do roku, jest festiwalowo, Przyjeżdżają z całej Polski śpiewać na ludowo. Na ludowo-lecz współcześnie, no i o to chodzi, By muzykę pokochali i starsi i młodzi. Aby folklor poznawali starsi no i młodzi. To wszystko za sprawą Panów JANA i BOGDANA, Co Festiwal ten stworzyli -" oj dana oj dana" Teraz już każda kapela chce w Kamyku śpiewać, Tańczyć, bawić się, radować i gości rozgrzewać, Tańczyć, bawić się, radować i gości rozgrzewać. Refr. Tu w Kamyku, raz do roku, jest festiwalowo itd... "Kamyk" - Kamień-Pom. "JAN i BOGDAN" - Jan Iwaszczyszyn i Bogdan Matławski

Gość • Piątek [13.08.2010, 09:16:37] • [IP: 83.168.86.**]

Jądruś jest po prostu żenujący! Ohyda!

Gość • Piątek [06.08.2010, 09:57:18] • [IP: 83.168.86.**]

Tak faktycznie, orkiestra gra, a statek czyli miasto Kamień Pomorski tonie! Może jeszcze odbije się od dna? A może znajdzie się ktoś kto go z tego dna wyciągnie? Na pewno nie nasza obecna władza!

Gość • Piątek [06.08.2010, 07:39:08] • [IP: 62.69.208.*]

Pewnie, że tak orkiestra gra a statek tonie.

Gość • Czwartek [05.08.2010, 23:33:23] • [IP: 77.253.25.***]

Gościu z [04.08.2010, 11:03], to czym był folk metal w wykonaniu Percivalu? Proszę, odpowiedz, bo jestem ciekawa opinii. I nie wszyscy mijają, albo raczej jeszcze nie czas, aby stwierdzić, czy mijają, czy nie. Moim zdaniem zespół zagrał bardzo dobrze. SŁAWA!

Gość • Czwartek [05.08.2010, 08:54:12] • [IP: 91.121.95.**]

Scena jak z filmu" Titanic". ...

Gość • Środa [04.08.2010, 19:42:43] • [IP: 83.168.86.**]

Faktycznie taniec w wykonaniu naszego v-ce Burmistrza był żenadą, to był obciach i tyle! Co on właściwie dobrze umie robić? raczej niezbyt wiele rzeczy, niestety!

Gość • Środa [04.08.2010, 14:18:10] • [IP: 83.25.133.**]

Taniec w wykonaniu naszego Burmistrza to żenada, niech się może lepiej ten pan zapisze do Szkoły tańca działającej w Kamieniu Pomorskim?

Gość • Środa [04.08.2010, 11:03:48] • [IP: 83.145.180.***]

Na świecie najpierw była MUZYKA LUDOWA.Każdy rodzaj muzyki ktory dzis słyszymy wywodzi sie z MUZYKI LUDOWEJ. Kto umie zaspiewac sobie melodie jakiegos zespolu METALOWEGO -NIKT. Bo to nie jest MUZYKA DLA NORMALNYCH.Albo, Kto umie zaspiewać sobie melodie jakiegoś zespołu któery występuje w podartch BRUDNYCH SMIRDZĄCYCH CIUCHACH.-NIKT.Muzyka tych" zespołow" to jedno BAGNO.Te wszystkie" ZESPOŁY SZRPI DRUTÓW" którzy występują na scenach w podartych portkach, albo ściągaja spodnie - tylko po to żeby ich zapamiętać - to się WAM PROSTAKI PODOBA.?? Wszystkie zespoły SZARPIDRUTÓW mijają.a MUZYKA LUDOWA była jest i BEDZIE.BRAWO ORGANIZATORZY

Gość • Wtorek [03.08.2010, 21:27:21] • [IP: 83.168.86.**]

Poczytajcie o doniesieniu złożonym przez radnego Szechlickiego o tworzeniu niby" spółki wodnej" w Kamieniu Pomorskim i zmarnowaniu 5 milionów przez włodarzy naszego miasta!! ikamienpomorski.blogspot.com/2010/07/doniesie
nie-do-prokuratury-radnego.html

Gość • Wtorek [03.08.2010, 19:21:23] • [IP: 83.21.231.**]

jejjeejejej One way ticket, one way ticket. ...

Gość • Wtorek [03.08.2010, 17:23:17] • [IP: 83.21.210.***]

Fajnie jest tak dokopać komuś i nie ponosić żadnych konsekwencji z tego tytułu, dobrze jest nie robić nic ciekawego w swoim życiu, i nie daj Boże aby ktoś inny znalazł w sobie pasję, odskocznie od codziennych spraw, bo w naturze mamy coś takiego że trzeba ostrymi i niesprawiedliwymi osądami to zniszczyć, dowalić takim osobom, a wszelkie sukcesy i nagrody są zdobywane przez przekupstwo. i kumoterstwo.Należy sobie tłumaczyć, że to tylko zawiść ludzka ale to nie takie proste.Pozdrawiam.

Gość • Wtorek [03.08.2010, 15:15:33] • [IP: 83.11.52.**]

Precz z Radą Pedagogiczną w naszej gminie! VON i już! Kamień Pomorski to powinno być piękne miasto, ale przez nieudaczników, którym się wydaje, ze potrafią niestety nie jest! A szkoda! Władza zarówno z gminy, jak i z powiatu VON od władzy! A jak zachowywali się pracownicy Starostwa w czasie tego festynu to makabra! Po prostu w swoim stylu, naćpani i zapijaczeni! Ten delikwent, który kiedyś spał pijany pod drzewem, teraz tylko siedział pod drzewem zachlany, zaćpany i krzyczący! Ale jak krzyczący?! Pozostali mu wtórowali! Normalnie panowie świata! Czas na sprzątnięcie takich panów!

Gość • Wtorek [03.08.2010, 13:22:18] • [IP: 64.191.114.***]

co zrobili nauczyciele z naszym miastem. To widać! Smród, brud i ubóstwo! Nie mówcie o narzekaniu, nie mówcie ze jak sie nie podoba to najlepiej wyjechac. Nikt nie chce rozwiazania po najmniejszej linii oporu, trzeba raz na zawsze odsunać ta MIERNA NAUCZYCIELSKA KLIKĘ od koryta! Precz z rada pedagogiczna!

Gość • Wtorek [03.08.2010, 13:17:48] • [IP: 83.11.52.**]

Tak jest rządzi nami Rada Pedagogiczna ale bardzo nieudolna to jest Rada Pedagogiczna! Czas na zmiany!

Gość • Wtorek [03.08.2010, 13:17:19] • [IP: 83.21.222.***]

tylko waldek szybowiec

Gość • Wtorek [03.08.2010, 13:13:11] • [IP: 91.121.95.**]

ludzie, zrozumcie to! Rządzi nami rada pedagogiczna - burmistrz - nauczyciel, wice - nauczyciel, przewodniczacy rady - nauczyciel, z-ca przewodniczacego - nauczyciel . ... Czego po tych ludziach można oczekiwać, pojęcia o czymkolwiek brak a ambicje i duma ho ho !!

Gość • Wtorek [03.08.2010, 10:30:42] • [IP: 91.121.95.**]

oceńcie sami naszą władze www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reportersk
ie/celownik/wideo/14042009 ikamienpomorski
.blogspot.com/2010/07/doniesienie-do-prokuratury-rad
nego.html

Gość • Wtorek [03.08.2010, 08:06:17] • [IP: 83.21.199.***]

Dajcie spokój Stawniankom. Zespół ma 26 lat, liczne nagrody na swoim koncie, występy za granicą kraju, występ w Sali Kongresowej w Warszawie i wiele innych cennych osiągnięć. Czy ktoś może pochwalić się podobnym dorobkiem?. A członkinie zespołu to fenomenalne babki. Pozdrawiam zespół

Gość • Wtorek [03.08.2010, 00:43:52] • [IP: 109.243.100.**]

Super impreza, dobry pomysł z tą potańcówką. Wyskakaliśmy się za wszystkie czasy. Szkoda że zespół który grał na końcu wszedł tak późno.

Gość • Poniedziałek [02.08.2010, 23:22:17] • [IP: 83.21.223.***]

Do uczestnika festiwalu - dlaczego się nie podpiszesz bohaterze? może kamień tez nie chce słuchać juz twego wycia..zresztą my młodzi mamy juz dość tego żempolenia staruchów

Gość • Poniedziałek [02.08.2010, 21:51:54] • [IP: 83.168.86.**]

Wreszcie ktoś ocenił właściwie tegoroczny Festiwal Ludowy! To był jeden wielki skandal i w wykonaniu artystów i w wykonaniu organizatorów! Ale to niestety staje się normą w Kamieniu Pomorskim! Czas to w końcu zmienić, oj czas!

Gość • Poniedziałek [02.08.2010, 21:46:06] • [IP: 79.162.20.***]

A ja chciałbym sie odnieść do tegorocznego festiwalu Muzyki Ludowej. Byłem jednym z gości. Od kilku już lat przyjezdżam ze swoim zespołem, ale tak jak w tym roku nie było nigdy. Władze Kamienie bardzo się postarały aby wszystko zepsuć i znakomicie im się to udało. Zaczynając od braku miejsc do siedzenia brak ławek brak parasoli, skandalem były posiłki mrożone szaszłyki wyciągnięte prosto z zamrażarki i prosto na grila. pozostał niesmak i biegunka. A teraz słówko o decyzji jurorów. Od wielu już lat nagrodę dostają Stawnianki i właściwie nie ma się czmu dziwić jeden z jurorów od wielu lat przesiaduje w namiocie Stawnianek gdzie jest karmiony i pojony. Skandal. Jest jednak coś co się wszystkim podobało _ pogoda ona nie zawiodła może dlatego, że za nią nie odpowiadały władze waszego miasta i nie udało im się jej zepsuć. JUż chyba nigdy tu nie przyjadę. Pozdrawiam uczestnik festiwalu.

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do godziny 21.00 w niedzielę obowiązuje cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą dotkliwe kary! ■ Samochód potrącił 9-letnią dziewczynkę. o nieszczęśliwego wypadku doszło w Dziwnowie. Dziewczynka doznała urazów, w wyniku których wymagała przewiezienia do szpitala. 07.07.br. przed 21:00 przy Porcie Jachtowym okolice Willi nad Dziwną została potrącona dziewczynka. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli poszkodowaną, następnie została przetransportowana do szpitala ■