POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [19.07.2015, 09:26:10] • Dziwnów

Rosati na budowie portu rybackiego w Dziwnowie

Rosati na budowie portu rybackiego w Dziwnowie

fot. Urząd Miejski w Dziwnowie

Z krótką wizytą w Dziwnowie bawił europoseł Dariusz Rosati, któremu towarzyszył poseł Konstanty Oświęcimski. Goście zwiedzili m.in. budowę portu rybackiego.

- Pan europoseł Dariusz Rosati był ogromnie zaskoczony, że tak potężna inwestycja powstaje w Dziwnowie – powiedział Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa.

Przypomnijmy, że Gmina Dziwnów pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 30 mln zł, pochodzące ze środków Programu Operacyjnego RYBY. Dofinansowanie stanowi 100 procent wartości inwestycji. Wykonawcą jest firma Energopol-Szczecin S.A.

Jednym z etapów przedsięwzięcia była przebudowa przejścia przez miasto Dziwnów w tym ulice Słowackiego i Wybrzeża Kościuszki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102 Międzyzdroje - Kołobrzeg wraz z infrastrukturą techniczną przynależną do drogi, której celem jest poprawie dostępności do Portu Rybackiego Dziwnów od strony lądu.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Poniedziałek [20.07.2015, 22:55:37] • [IP: 83.12.47.***]

a kiedy to JA będę mógł tam spacerować

Gość • Poniedziałek [20.07.2015, 15:38:08] • [IP: 83.11.68.***]

a po * on tu przyjechał?

Gość • Poniedziałek [20.07.2015, 12:13:05] • [IP: 79.184.93.***]

czas hołoty zmierza ku końcowi!

Gość • Poniedziałek [20.07.2015, 11:08:34] • [IP: 77.254.65.**]

Szkoda, że z tej okazji nie wystawiono Kompanii Honorowej i nie odprawiono Mszy Swiętej...

Gość • Niedziela [19.07.2015, 21:47:55] • [IP: 195.205.28.**]

Dorze by było do komisji odbioru wybudowanego portu powołać osoby niezależne- rybaków (żeby fuszerki nie odbierać).

Gość • Niedziela [19.07.2015, 20:51:04] • [IP: 83.11.68.***]

nawet nazwisko jakieś nie nasze

Old • Niedziela [19.07.2015, 20:49:02] • [IP: 83.20.234.**]

Wolałbym, aby jego córka przyjechała do Dziwnowa.

Gość • Niedziela [19.07.2015, 20:28:07] • [IP: 80.245.179.***]

Kto to ten Rosati?

Gość • Niedziela [19.07.2015, 18:17:29] • [IP: 83.11.68.***]

a kim ten pan wogole jest?co takiego zrobił dla polski ?

Gość • Niedziela [19.07.2015, 17:17:26] • [IP: 92.76.101.***]

i co tak szczekacie gminne pieski, brawo burmistrzu - oby tylko tak dalej, to frekwencja murowana!!

Gość • Niedziela [19.07.2015, 16:42:21] • [IP: 195.205.28.*]

To już widać z którą partią Burmistrz i Przewodniczący sympatyzują, Oświęcimski obudził się przed wyborami.

Gość • Niedziela [19.07.2015, 16:34:51] • [IP: 46.112.234.***]

Ten żyd Rosati niech otwiera porty w Izraelu !!

Gość • Niedziela [19.07.2015, 12:52:03] • [IP: 79.184.174.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.07.2015, 12:37:23] • [IP: 88.156.130.***]

Był zaskoczony Pan Europoseł Towarzysz Rosati (czemu nie zabrał ze sobą steru gminy w dobrych rękach - Pana Eksburmistrza Bronisława Grzegorza?), był tytan pracy dla Społeczeństwa, Pan Oświęcimski. No, no!

Gość • Niedziela [19.07.2015, 12:33:07] • [IP: 83.11.85.***]

towarzysze...do roboty

Gość • Niedziela [19.07.2015, 11:47:15] • [IP: 79.186.218.***]

i po co ten partyjniak tutaj?

Gość • Niedziela [19.07.2015, 11:44:39] • [IP: 79.184.174.**]

Po osrana po pachy. Gdyby nie klęska Komorowskiego, to Rosatiego z" gospodarską" wizytą byście oglądali jak świnia niebo.

Gość • Niedziela [19.07.2015, 11:41:37] • [IP: 94.254.129.***]

Byl w gazoporcie to i wracajac do Dziwnowa wdepnal.

Duda • Niedziela [19.07.2015, 10:53:53] • [IP: 46.77.124.***]

Zaskoczony to on jest wszystkim nawet swoją dupa w którą jest sypany

Gość • Niedziela [19.07.2015, 10:38:04] • [IP: 83.21.60.**]

KASZANA WYBORCZA :-) NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ ZWŁASZCZA TEMU W KRACIE !

Gość • Niedziela [19.07.2015, 10:25:59] • [IP: 79.184.162.***]

darek dostał już tą działke pod bodowe czy jeszcze skomli

Gość • Niedziela [19.07.2015, 09:58:19] • [IP: 79.186.209.*]

Dziwnów, Dziwnów, Dziwnów, super :)

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■