POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [11.02.2015, 09:31:42] • Kamień Pomorski

Siedemdziesiąt lat Polskiego Pomorza Zachodniego

Siedemdziesiąt lat Polskiego Pomorza Zachodniego

fot. kam

Zbliża się 70 rocznica Polskości na Pomorzu Zachodnim. Tej rocznicy poświęcone było posiedzenie Społecznej Powiatowej Rady Kombatantów przy Staroście Kamieńskim.

Podczas posiedzenia ustalony został program obchodów 70-lecia Polskości Na Pomorzu Zachodnim oraz 75 rocznicy wywózki Polaków z Kresów Wschodnich na Sybir.

W niedzielę 15 lutego 2015 roku o godz. 10.00 w Katedrze Kamieńskiej odbędzie się Msza św. poświęcona Sybirakom

O imprezach związanych z 70-lecia Polskości Na Pomorzu Zachodnim poinformujemy Czytelników terminie późniejszym.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Poniedziałek [16.02.2015, 12:39:04] • [IP: 31.182.164.***]

Nareszcie coś drgneło w temacie Pomorza zachodniego, przyznanego przez zmowe w Jacie a w zasadzie Stalina Polsce. jak dlugo jeszcze z przesiedleńców do m.innymi kamienia i okolic robic sie bedzie" sybiraków" wiecznie zywych ?! Kiedy któs sie wreszcie odwezwie i wskaze na przesiedleńców potomków czlonków militarnych jednostek utworzonych przez nazistów w tzw. Armie Wyzwoleńcze- Wolej Białorusi, Litwy i Ukrainy sprzymieroznych z nazistami a blizej z SS.

Gość • Czwartek [12.02.2015, 11:25:50] • [IP: 83.16.227.**]

Na te Ziemie przyjechaliśmy z całej Polski i nie tylko z Syberii.Mieszkamy tutaj też prawie 70 lat, a oglądając zdjęcia można faktycznie powiedziec iż przybywa nam coraz więcej i coraz młodszych Sybiraków. Nie mam ni cprzeciwko nim tylko stwierdzam , ze dobrze się trzymają.

Komu wierzyć ? • Czwartek [12.02.2015, 11:03:49] • [IP: 37.7.92.***]

A jeszcze niedawno mówiło się o wyzwoleniu. Kit wciskają i ściemniają. Każdy z osobna musi wyrobić swój własny pogląd, bo to co podają w mediach, to jedna manipulacja i wprowadzanie w maliny.

Gość • Czwartek [12.02.2015, 06:58:28] • [IP: 83.168.86.***]

Żyjemy dalej w propagandzie komunistycznej!

Gość • Środa [11.02.2015, 23:20:07] • [IP: 83.20.237.***]

Pomyłka. To jest siedemdziesiąt lat od powrotu Pomorza Zachodniego do Polski.

Gość • Środa [11.02.2015, 22:58:01] • [IP: 80.245.190.**]

70 lat Polskiego Pomorza Zachodniego więc jakie ono Polskie ?

Gość • Środa [11.02.2015, 22:43:10] • [IP: 79.186.59.**]

Ciągle kombatantów przybywa chociaż to już 70 lat minęło to co niektórzy winni mieć już po 100 lat albo i więcej. ..

Gość • Środa [11.02.2015, 19:03:48] • [IP: 5.174.67.***]

"Puste stoły" to dla oka reporterów by nam taki przekaz zafundować... A ile to lat musiało minąć by przyznać odrobinę prawdy do tych ziemiach...Takiej rocznicy w takiej tylko formule nie powinno się obchodzić...

Gość • Środa [11.02.2015, 18:53:33] • [IP: 195.205.28.*]

Im dalej od wojny, tym więcej kombatantów i Sybiraków !

Gość • Środa [11.02.2015, 18:23:05] • [IP: 195.205.28.**]

Puste stoły, minimum światła na sali, oj oj, oj- nie na tym oszczędzamy. panie starosta.

Gość • Środa [11.02.2015, 15:52:48] • [IP: 31.61.138.**]

Chcialabym tak urzadzic swiat, by zamiast swietowac kolejne tragiczne rocznice:NIE DOPUSZCZAC DO ZAISTNIENIA TRAGEDII, mam nadzieje, ze ludzkosc pomalu dojrzeje do budowania dobrego swiata