POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [11.02.2015, 09:22:00] • Kamień Pomorski

Z dumą sponsorujemy kamieński sport – mówi szefowa KTBS

Z dumą sponsorujemy kamieński sport – mówi szefowa KTBS

fot. archiwum

Duże emocje wśród mieszkańców wzbudziły wczorajsze doniesienia o finansowaniu przez KTBS rozwoju żeglarstwa w Kamieniu Pomorskim. Poprosiliśmy szefową o wypowiedź szefową Kamieńskiego TBS. Okazało się, że żaglówki to nie wszystko!

- Lista przewinień KTBS jest długa – miejska spółka dzieciom i młodzieży fundowała nie tylko (większości pierwszy) kontakt z hołubionym w Kamieniu, a niedostępnym dla większości mieszkańców, żeglarstwem – mówi Renata Bielaszewska-Mamzer, prezes Kamieńskiego TBS sp. z o.o. i dodaje: - Nie wyliczając pozasportowych wydarzeń typu: współorganizacja wyjazdu niezamożnych dzieci z Kamienia do skansenów archeologicznych w Torgelow i Wolinie; spółka zaangażowała się również w zakup sprzętu sportowego dla młodych sportowców z naszego miasta oraz dotowała Uczniowski Klub Sportowy „FUNBOX” Kamień Pomorski, który tworzy sekcję młodzieżową popularnego ping ponga. Co więcej, w czerwcu ubr. KTBS wsparł kwotą 5.500 zł sekcję młodych piłkarzy Gryfa Kamień Pomorski. Trenerem tych piłkarzy był wówczas Stanisław Kuryłło, a umowę ze spółką podpisał prezes Krzysztof Gawroński. KTBS w dowód wdzięczności otrzymał tytuł ,,Przyjaciela Klubu'', a logo Kwartału Dominikańskiego widnieje do dziś na koszulkach meczowych „Gryfa'', które na co dzień i od święta oglądał ich trener i prezes Klubu.
Wymóg wydatkowania środków na promocję wynika wprost z umowy na dofinansowanie projektu w ramach programu Jessica. Oczywiście można było za te pieniądze zakupić reklamę telewizyjną lub kilka stron w prasie ale władze Spółki uznały, że rozwinięte z dumą żagle z logiem „Kwartał Dominikański”, koszulki piłkarzy lub sprzęt sportowy dla młodych sportowców równie skutecznie spełni rolę promocji projektu. Co więcej oderwie młodych mieszkańców Kamienia od telewizorów czy komputerów i pozwoli im na realizację sportowych pasji. Pasji, na które wcześniej ich lub ich bliskich nie było stać.

Z dumą sponsorujemy kamieński sport – mówi szefowa KTBS

fot. archiwum

Dzięki temu logo „Kwartału Dominikańskiego” pojawiło się na wodach Zalewu Kamieńskiego, Zatoki Puckiej, w Giżycku, Hiszpanii i Chorwacji. Uczniowie Szkoły Muzycznej otrzymali „pakiety startowe” potrzebne do rozpoczęcia nauki gry na instrumentach
- Środki na ten cel nie pochodziły z czynszów czy wpłat mieszkańców – podkreśla Renata Bielaszewska-Mamzer.
Władze Spółki z dumą potwierdzają, iż sponsorowały kamieński sport i, że na podstawie zawartych umów sponsorować go będą nadal.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Piątek [13.02.2015, 22:10:51] • [IP: 188.33.40.***]

Jeśli przymierzyć efekty, to tbs z kwartałem bije na głowę drużynę Kuryłły potykającą się o swoje nogi. Może logo tbs miało zaczarować zawodników i poprawić ich skuteczność? A może, O ZGROZO, potykanie się o swoje nogi to pana K. strategia zarządzania również miastem? Szczerze powiem, że na to mi wygląda!

Gość • Piątek [13.02.2015, 08:24:33] • [IP: 94.254.193.**]

To faktycznie zaczyna głupio wyglądać. Jak nie trafione argumenty - ile na żagle - bo okazuje się, że nie tylko na żagle ale też na Gryfa to teraz pomysł: jaka jest efektywność wydanych pieniędzy. Może radio albo telewizję ściągną? To taki schemat postępowania. Do tej pory działał. Przy" aferze" z kierownik pcpru, przy barze u Reni, przy muzeum. Przepraszam, przy muzeum nie wyszło. Jaki będzie przekaz? Że trener piłki nożnej, obecnie burmistrz, żałuje pieniędzy wydanych na sport dzieciaków z jego miasteczka. Skandal z mistrzostwami opti ciągle trwa. Teraz doszłaby komedia na całą Polskę. Ciekawe czy po takim pi arze trener znalazłby sponsora choćby na skarpetki, że o koszuli nie wspomnę

Gość • Piątek [13.02.2015, 07:16:54] • [IP: 77.254.83.***]

Jak dla IP 83.21... i 83.11... ma na imię Jacek. Nie sądzicie? I te wnioski: Bo ja nie mam pojęcia, że ten okrągły znaczek to reklama... - pasuje jak ulał:)

Gość • Piątek [13.02.2015, 06:56:28] • [IP: 83.21.231.***]

Spółka została założona z kapitałem podstawowym 19 000 PLN, pokrytym gotówką. Założycielem i 100% udziałowcem jest Gmina Kamień Pomorski. W dniu 12 maja 2010 Burmistrz Kamienia Pomorskiego Zarządzeniem Nr 51/10 podjął decyzję o zwiększeniu kapitałów własnych do kwoty 500 000 PLN poprzez wniesienie gotówki. Gmina jako Właściciel zakłada dalsze zwiększenie kapitału poprzez aport działek budowlanych z przeznaczeniem na inwestycje realizowane przez spółkę.IP77.254.75 tak o KTBS na swojej pierwszej stronie o firmie pisze.

Spec od piłki • Czwartek [12.02.2015, 20:31:00] • [IP: 188.33.40.***]

Ta cała nagonka na Mamzerową to pewnie dlatego że dała za mało kasy na piłkę. Gdyby dała tyle co na żagle, to by dalej była przyjacielem klubu ;)

Gość • Czwartek [12.02.2015, 20:22:20] • [IP: 188.33.40.***]

Świetnie, że pieniądze - jak juz muszą być wydawane - nie są wyrzucane w błoto. A swoją drogą: bulwersuje mnie to, że Kuryłło struga wariata. Przecież wiedział, że tbs sponsoruje sport, a teraz niby Amerykę odkrywa! Wstyd mi za niego, bo on sam wstydu nie ma!

lopez • Czwartek [12.02.2015, 18:09:36] • [IP: 77.253.136.**]

właśnie tutaj na trybunach miejsce Stachaaa było jak był trenerem gryfa bo nie potrafił się zachować jak trener jego żałosne wyzwiska, wstyd takiego burmistrza a fuuu

Gość • Czwartek [12.02.2015, 17:54:29] • [IP: 83.11.158.**]

Najbardziej podoba mi się sponsoring żeglarstwa regatowego MKŻ opti przez KTBS, gdzie żeglarze reklamują na żaglach logo Kwartału Dominikańskego w formie okrągłego znaczka. Dzięki temu logo „Kwartału Dominikańskiego” pojawiło się na wodach Zalewu Kamieńskiego, Zatoki Puckiej, w Giżycku, Hiszpanii i Chorwacji. Jak to się przełożyło na klientów z tych regionów? Czy jakiś Hiszpan, Chorwat, czy ktoś z Giżycka czy Pucka zarezerwował sobie lokal? Bo ja nie mam pojęcia, że ten okrągły znaczek to reklama lokali do kupienia i wydaje mi się że inni też? Pytanie jest: czy forma tej reklamy była słuszna i adekwatna do wydatków?

Gość • Czwartek [12.02.2015, 16:51:03] • [IP: 77.254.75.***]

Jak czytam Twoje wypowiedzi [IP: 83.21.231.***] to obstawiam, że jesteś radnym z koalicji rządzącej. Tylko oni produkują takie absurdy. Ale czemu się dziwić...

Gość • Czwartek [12.02.2015, 16:00:45] • [IP: 83.21.231.***]

Prezes KTBS zarządza pieniędzmi gminy do czego upoważnia ją Rada Nadzorcza ustanowiona przez Burmistrza. Powołana na określona kadencje. Gmina 100% własności spółki.

Gość • Czwartek [12.02.2015, 15:55:30] • [IP: 83.21.231.***]

KTBS właścielem jest w stu procentach gmina Kamień Pomorski

Gość • Czwartek [12.02.2015, 14:02:02] • [IP: 94.254.193.*]

Ciekawe jak tbs płaci pieniędzmi gminy? PIN do konta zna? Sam to wymyśliłeś?

Gość • Czwartek [12.02.2015, 11:50:35] • [IP: 83.21.231.***]

Łatwo dawać nie swoje i sobie przypisywać zasługi to pieniądze gminy nie TBS.

Karolina B> • Czwartek [12.02.2015, 08:53:08] • [IP: 83.21.230.***]

Jako zwykły mieszkaniec Kamienia bardzo się cieszę, że są jeszcze ludzie, którym się chce cokolwiek robić dla kamieńskiej społeczności. Super, że KTBS sponsoruje rodzime kluby sportowe i organizuje ciekawe imprezy, celowane do wszystkich mieszkańców. Powinniśmy się z tego cieszyć a nie wytykać palcami. A może ktoś już się szykuje na miejsce pani prezes ? Bo z tego co obserwuje to po wyborach tylko stołki się zmieniają...Żałosne. Mimo, że byłam za zmianą władzy w Kamieniu, to z dnia na dzień mam coraz większe wątpliwości, czy będzie warto. Brawo dla Pani Prezes i KTBS, tak trzymać.

Gość • Czwartek [12.02.2015, 08:49:20] • [IP: 213.158.222.***]

Jezeli nowy burmistrz da sie przekupic to ja uciekam z tego miasta.

Gość • Czwartek [12.02.2015, 08:31:28] • [IP: 94.254.129.***]

Dobrze postawione pytanie. Odpowiedź przerażająca bo wiadomo kto przegrał - my wszyscy. Nowa władza załatwiła nam - mieszkańcom Kamienia - brak mistrzostw świata. Teraz niszczy atrakcję, która miała dać szansę na rozwój turystyki. Ale po co nam nowe niepowtarzalne miejsce? Po co więcej turystów, ich pieniędzy i pracy dla nas? Idźmy wszyscy na stadion

Wojtek • Czwartek [12.02.2015, 07:01:38] • [IP: 83.168.86.***]

Zastanawiam się, kto przegrał w tych wyborach?

Gość • Środa [11.02.2015, 21:57:20] • [IP: 195.205.28.**]

Sztuka polega na tym żeby szukać prywatnych sponsorów, mecenasów sztuki, a nie zaglądać do kieszeni gminnej spółki, która nie stoi najlepiej...

Gość • Środa [11.02.2015, 21:45:15] • [IP: 83.16.227.**]

Do komentatorów: Żal Wam d*** ściska. Zdecydujcie się czego Wy chcecie. Nic Wam nie pasuje, wszystko źle. Proponuję przeprowadzkę w miejsce bardziej sprzyjające. A na Panią Prezes wjeżdżają zainteresowani mieszkaniem w" darmowych" mieszkaniach komunalnych. Dawniej nie musieli płacić czynszów. Dziś ściąga się z nich należności, od dawien dawna nie płacone. No to trzeba głośno krzyczeć bo po co mają płacić kasę gminie, że w niej mieszkają.

Gość • Środa [11.02.2015, 21:38:16] • [IP: 77.254.65.**]

Mieszkaniec od 67 lat • Środa [11.02.2015, 18:35:31] • [IP: 83.11.177.***] przecież wszystko jest w sieci. Wpisujesz" TBS Kamień Pomorski" wchodzisz na ich stronę, na BIP i akt założycielski. Wszystko jest trzeba tylko chcieć!! To jak z zakupem mieszkań. Informacja od miesięcy wisi w sieci a radni tak strasznie zaskoczeni :) Może nie umieją obsługiwać google ale jest tam kilka młodych osób, które chyba nie boją się komputera.

Mieszkaniec od 67 lat • Środa [11.02.2015, 18:35:31] • [IP: 83.11.177.***]

A moż by tak opublikować statut tego KTBS a wtedy mieszkańcy i osoby zainteresowne mieszkaniami budowanymi przez to towarzystwo byli by bardziej uświadomieni czego mogą się spodziewać.Chyba w tym statucie nie ma nakazu reklamy ani sponsoringu.Na remonty pieniędzy nie było, wstrzymano remont w byłej przychodni zdrowia a więc z jakiego funduszy szły pieniądze na opisane cele?Może warto zainteresować tym bank ?

Gość co pisze na złość: • Środa [11.02.2015, 18:29:30] • [IP: 46.112.124.***]

do Gość • Środa [11.02.2015, 11:03:41] • [IP: 37.187.110.***] zdjęcia i teksty za które właściciel gazety, telewizji czy innych środków przekazu są jego własnością, może je publikować kiedy chce wiem coś o tym - artysta, czasami

Gość • Środa [11.02.2015, 18:26:28] • [IP: 195.205.28.**]

Mówi szefowa KTBS, a na zdjęciu burmistrz z przedwyborów w niemodnym krawacie. A o co tu chodzi?

Gość • Środa [11.02.2015, 18:26:25] • [IP: 31.61.138.***]

Wg mnie to ciekawy i rozsądny sposób na reklamę. A jeżeli większość uważa że Prezes się nie nadaje to przecież zawsze można go odwołać i po kłopocie, ale czy nowy będzie lepszy?

Gość • Środa [11.02.2015, 18:04:52] • [IP: 79.184.178.***]

Nie wiem czemu w reportażu za ubiegły rok znalazło się nazwisko pana Gawrońskiego przecież ten pan nie był Prezesem KTBS. z poważaniem proszę o sprostowanie, chyba, że to są informacje o innej firmie.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Ośrodek Symulacji Medycznych w filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach został oficjalnie otwarty 27 stycznia 2020 roku. Utworzono go w ramach projektu „Zintegrowane Transgraniczne Ratownictwo Medyczne w Pomeranii / Brandenburgii (InGRiP)” dofinansowanego z Programu Współpracy INTERREG V A. To pierwszy Ośrodek Symulacji Medycznych w Polsce należący do Pogotowia. Będą się w nim wspólnie szkolić ratownicy medyczni oraz lekarze z Niemiec i z Pomorza Zachodniego. Wszystko po to, aby ułatwiać współpracę pomiędzy polskimi i niemieckimi medykami w sytuacjach ratowania ludzkiego życia i zdrowia ■ Pierwszy etap Bałtyckiej Odysei, który wystartował w sobotę – 18 stycznia o godzinie 9.00 w Świnoujściu przy latarni morskiej, jest za nami. Każdy woluntariusz dostał worki i rękawice. Na starcie akcji pojawiła się też grupa wolontariuszy, którzy jako pierwsi zadeklarowali udział we wszystkich etapach akcji! W ten weekend Woliński Park Narodowy jest gospodarzem wyjątkowej akcji. Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wspólnie z wolontariuszami z całej Polski wyruszył w niezwykły marsz ■ KAMIEŃ POMORSKI: W związku z nieuwzględnieniem przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego stanowiska Klubu Radnych Nasza Gmina dotyczącego prywatyzacji spółki PGK Eksploatacja Sp. z o.o. z siedzibą w Mokrawicy 14, Klub Radnych Nasza Gmina podjął uchwałę o rozwiązaniu Klubu z dniem 13.01.2020 r. Radni: Jadwiga Cuber, Jacek Golusda, Bogdan Klamborowski, Anna Kowalska, Barbara Majcher, Bożena Mundziakiewicz, Michał Sadowski, Jacek Socha, Mateusz Stodulski ■ Sztab WOŚP Świerzno dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji. Kochani za nami Pierwszy Świerznowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy Wolontariuszom,Zespołom , Strażakom OSP Świerzno i OSP Gostyń, wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu Letniej Zadymki w środku zimy. Sztab nr #5775 zebrał 19 783,89 zł + 161,97 € DZIĘKUJEMY!!! ■ Wiedzieli wszyscy poza Burmistrzem? Ciekawe odpowiedzi Kuryłły na pytania radnych. Burmistrz twierdzi, że nie wiedział o powołaniu Spółki PGK Eksploatacja. Zapowiada podjęcie działań w sprawie. Tymczasem od powołania Spółki minął prawie rok, od sprzedaży udziałów ponad pół roku. O sprawie co najmniej od czerwca 2019 wiedziała Rada Nadzorcza gminnego PGK. Dlaczego nikt nie poinformował Kuryłły? Na sesji w dniu 20 grudnia 2019 roku radni pytali burmistrza o Spółkę PGK Eksploatacja. Pytania zadawała zarówno radna opozycyjna Monika Kosińska jak i członek rządzącej koalicji Jacek Golusda ■ Tragiczny wypadek w Laskach koło Wolina. W Laskach niedaleko Wolina, 7 stycznia po godzinie 10.00 doszło do tragicznego wypadku. Samochodem, w stronę Kamienia Pomorskiego, podróżowały dwie starsze osoby. Małżeństwo w wieku 69 lat. Około 400 metrów za Laskami na łagodnym łuku drogi, Nisan Micra uderzył w przydrożne grube drzewo. Reanimacja trwała około godziny, ale niestety obrażenia były na tyle duże że nie udało się uratować życia podróżujących samochodem ■ W niedzielę rano w miejscowości Żółcino doszło do wybuchu gazu w jednym z domów mieszkalnych. Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej, policjanci i ratownicy medyczni. Budynek zabezpieczono, ale prawdopodobnie nie nadaje się do użytku. Przed godziną 8.00 strażacy interweniowali w Żółcinie, gdzie miał miejsce wybuch gazu w mieszkalnym budynku. Przyjechały jednostki straży pożarnej: PSP z Kamienia Pomorskiego, OSP Jarszewo, OSP Trzebieszewo. Na miejscu jest także policja oraz ratownicy medyczni. Dwie osoby są poszkodowane, zajmują się nimi ratownicy medyczni. Dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do użytku, ma popękane ściany ■ Pierwsze urodzone dziecko w Polsce w roku 2020 to międzyzdrojanin który na świat przyszedł... w Świnoujściu ■ Niechaj spełnią się życzenia, kiedy roczek cyfry zmienia! Nawet się nie obejrzeliśmy, a już czas otworzyć nowe kalendarze! Wszystkim Wam życzymy abyście odkryli w nich jak najwięcej dat, które warto będzie zapamiętać! I, aby lista spełnionych marzeń była w nadchodzących miesiącach znacznie dłuższa od tej, którą zamknęliśmy w nieaktualnych już terminarzach.Niechaj czterdziestolatkowie poczują energię jakby mieli 2 razy po 20 bo tak przecież wita nas Nowy 2020 rok. Niechaj nadchodzące dni rozwiążą Wam wszystko co wydawało się dotąd nie do rozwiązania i spełnią życzenia, które traktowaliśmy dotychczas jak „szóstkę w Lotto - nie do trafienia. I tylko szczęście, niech nic innego Wam się nie trafia! Niechaj przyjaciele Was nie zawodzą, fortuna sprzyja, zdrowie nie opuszcza! Szczęśliwego Nowego Roku życzy Wam redakcja iswinoujscie.pl - portalu na, który możecie liczyć w kolejnym roku! źródło: www.ikamien.pl ■ Podczas świąt ratownicy medyczni interweniowali 29 razy - W Wigilię i święta w Kamieniu Pomorskim stacjonowały dwa zespoły ratownictwa medycznego. W okresie świątecznym interweniowały 29 razy. Najczęściej ratowników medycznych wzywano do pacjentów z dolegliwościami żołądkowymi, do osób, które nadużyły alkoholu i do osób z drobnymi urazami. Wśród pacjentów z najpoważniejszymi dolegliwościami był dorosły mężczyzna z problemami kardiologicznymi i jedno dziecko, które z silnym bólem brzucha zostało przewiezione do szpitala w Szczecinie - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ W rejonie Barnisławic zaginęła suka. Właściciele zaginionej suki proszą o pomoc w jej odnalezieniu. - Suczka rasy gończy słowacki zaginęła ok. godz 12.00 21 grudnia w okolicach wsi Barnisławice, Imno (ok. 2km od Golczewa). Prosimy o kontakt z numerem 888 360 400 ■ Zaginiony! Dariusz Trychta, 57 lat, zam. gmina Dziwnów. Ww. w dniu 5 grudnia 2019 r. (czwartek), około godziny 6:30 wyszedł z domu w miejscowości Międzywodzie i udał się na przystanek autobusowy z zamiarem wyjazdu do Szczecina. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.Jeśli posiadają Państwo informację na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Na Pomorzu Zachodnim: Kołobrzeg, Świnoujście, Kamień Pomorski, Połczyn-Zdrój i Dąbki. Gminy przeznaczają te środki na inwestycje, które są konieczne do utrzymania statusu uzdrowiska, inwestują w infrastrukturę turystyczną - promenady czy parki zdrojowe.- Uważam tą decyzję za przejęzyczenie i proszę rządzących aby się powstrzymali od tego typu działań – apelował Stanisław Kuryłło, burmistrz Kamienia Pomorskiego ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■