POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [12.05.2014, 17:08:18] • Międzyzdroje

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

12 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej - Zaremby z uczniami klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach. Była to niespodzianka dla dzieci z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek.

Autorka przyjechała z Warszawy. Międzyzdroje zafascynowały ją swoim urokiem, pomimo niesprzyjającej aury. Nasz gość pisze książki od ponad trzydziestu lat. Najpierw tworzyła dla dorosłych. Autorce nie podobało się, że podręczniki szkolne są mało atrakcyjne, dlatego postanowiła napisać swoją pierwszą książkę właśnie dla dzieci. Książka „Leniwe literki”, bo o niej mowa, to opowieść o kocie, który chce zmienić swoje imię i poznaje poszczególne litery. Książka ukazuje się od 18 lat i jest ciągle wznawiana.

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Od tamtego czasu Małgorzata Strękowska-Zaremba pisze wyłącznie dla dzieci. Jej książki, jak sama przyznała, bawią i straszą młodego czytelnika.

Pisarka przedstawiła dzieciom serię książek detektywistycznych, które napisała o Teosiu Kefirku, Dominiku i Karolinie. Główni bohaterowie rozwiązują trudne zagadki, tym samym, przeżywają niesamowite przygody. Dla międzyzdrojskich fanów autorka przygotowała quizy i zagadki, by sprawdzić, czy uczniowie poradzą sobie z ćwiczeniami dla małych detektywów.

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Na spotkaniu autorka przeczytała fragment książki z tej serii pt. „Detektyw Kefirek śledzi śledzia”, gdzie pojawiła się zagadka skradzionego śledzia. Zanim pisarka zacznie pisać jakąkolwiek historię, dogłębnie analizuje informacje potrzebne do książki.

Poza serią o detektywie Kefirku, Małgorzata Strękowska-Zaremba, opowiedziała o przygodach okropnego Maciusia. Cykl niewielkich, lecz przezabawnych, książek o niesfornym Maciusiu bardzo rozśmieszył uczniów. Małgorzata Strękowska-Zaremba zachęcała młodych czytelników do przeczytania innych swoich opowieści, m.in. książki „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, za którą autorka otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Myślą przewodnią spotkania, były słowa Pani Małgosi, że warto mieć poczucie humoru i śmiać się z siebie.

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej, za co serdecznie dziękujemy. Najnowsza książka, nad którą obecnie pracuje pisarka, nosi tytuł „Willa trzech łotrów”. Młodzi czytelnicy z niecierpliwością czekają na jej premierę.

Bibliotekarze


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■